Baltijas Valstu pūtēju orķestru koncerts Simtgades godināšana

12.02.2018.

Atzīmējot visu trīs Baltijas valstu simtgades, sestdien, 2018. gada 17. februārī plkst. 17:00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks Baltijas valstu pūtēju orķestru koncerts “Simtgades godināšana”.

Ar šādu mērķi – godināt sevi, savus kaimiņus simtgades gadā koncertzālē ieradīsies mūziķi no Rakveres, Pērnavas, Tartu, Rokiškiem, Viļņas, kā arī no Valmieras un Rīgas. Pūtēju orķestra “Cēsis” mūziķi ir bijuši iniciatori šādai svētku svinēšanai gan Vīlandē (Igaunija), gan Rokiškos (Lietuva), dāvinot koncertus klausītājiem viņu valstu dzimšanas dienās. Šoreiz, jubilejas gadu ievadot, Cēsīs ieradīsies daudz draugu, kolektīvu, diriģentu un skanēs visu trīs valstu komponistu mūzika.

Bet, koncertā netiks aizmirsta arī nesenā Somijas valsts simtgade, kā arī vēl divas šī gada simtgadnieces – Polija un Čehija.

Koncertu bez pūtēju orķestru “Cēsis” un “Signāls” mūziķiem kuplinās arī Rokišku (Lietuva) Rūdolfa Limana mūzikas skolas ansamblis, vadītāja Deimante Baranauskiene un solists mūzikas skolas skolotājs Karolis Pratkus (klarnete), Rīgas Igaunijas pamatskolas 4. klases deju kolektīvs, vadītāja Lelde Krēsliņa, Latvijas Lietuviešu Savienības un Lietuviešu vidusskolas mākslinieciskie kolektīvi, jaunie mūziķi no Rakveres mūzikas skolas, Pērnavas (Igaunija) pilsētas zemessardzes pūtēju orķestris diriģenta Kaido Kivi vadībā.

Koncertā diriģēs arī pūtēju orķestru viesdiriģenti no Lietuvas un Igaunijas.

No plkst. 14.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” būs apskatāma arī Cēsu, Rokišku un Rakveres mākslu skolu audzēkņu darbu izstāde.

 

Ieeja: 3,00 EUR, 2,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem, DRAUGA kartes īpašniekiem.

Biļetes Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv

Koncertu rīko p/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu