Barikādēm veltīta vides instalācija "Atmiņas un gods" Dobelē

20.01.2021.

No 2021. gada 20. līdz 22. janvārim Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā tiks eksponēta vides instalācija "Atmiņas un gods", kas veidota rekonstruējot 1991. gada barikādes. Vides objekta mērķis ir raisīt pārdomas un rosināt atmiņas par barikāžu laiku, radīt izpratni par tā laika notikumiem, latviskuma un piederības sajūtu veicināšana.

Instalāciju "Atmiņas un gods" papildinās video un audio materiāli no Barikāžu muzeja un Latvijas Televīzijas arhīva. Aicinām atcerēties 1991. gada barikāžu notikumus un godināt barikāžu aizstāvjus un bojāgājušos.

Apmeklējot vides instalāciju un apskatot vidē izvietotos materiālus atgādinām un lūdzam, ievērot valstī noteiktās rekomendācijas un prasības COVID 19 ierobežošanai. Vides instalācijas apkārtnē tiks fotografēts vai filmēts. Foto vai video var tikt izmantoti nekomerciālos nolūkos.

Šogad aprit 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Simtiem tūkstošu cilvēku un desmitiem tūkstošu plīvojošu, sarkanbaltsarkanu karogu, tāds bija 13. janvāris Daugavmalā. Kamēr Daugavmalā esošie piedalījās protesta manifestācijā, Vecrīgas šaurajās ielās sākās barikāžu būvēšana. Visā Vecrīgā un krastmalā atkal plīvoja Latvijas karogi.

Kopš Latvijas okupācijas 1940. gadā, karogu lietot bija liegts, tas atklātībā parādījās tikai astoņdemito gadu otrajā pusē. Tomēr patieso brīvību šis Latvijas simbols ieguva tieši 1991. gada, Barikāžu laikā.

Organizē: Dobeles pilsētas kultūras nams sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu