Cēsu kauju simtgades pasākumā varēs doties aizraujošā orientēšanās spēlē

13.06.2019.

Sestdien, 22.jūnijā, kad Cēsīs svinēsim Latvijas Uzvaras dienu, Cēsu kauju simtgadi, ikviens aicināts svētkus iepazīt orientēšanās spēlē “Cēsu kaujām 100”.

Izstrādājot stratēģiju, apmeklējot norādītos objektus, pildot uzdevumus un meklējot atbildes uz āķīgiem jautājumiem, komandas krās punktus, lai tiktu pie vērtīgām balvām. Dalībniekiem būs jāpaviesojas ne tikai ikvienā pasākumu norises vietā pilsētā, bet tā būs arī lieliska iespēja aktīvā veidā vairāk uzzināt par Latvijas Uzvaras dienu un Cēsu kauju lomu Latvijas vēsturē.

Lai piedalītos spēlē, līdz 20.jūnija plkst. 10.00 reģistrē savu komandu 2-5 cilvēku sastāvā šajā ŠEIT.

Dalībnieku vecums nav ierobežots.

Katram komandas spēlētājam savā mobilajā tālrunī jāielādē aplikācija “Wilki”. Lietotne būs jāatver 22.jūnijā plkst.11.00, kad tiks dots starts spēlei “Cēsu kaujām 100”. Spēli var sākt no jebkuras vietas pilsētā. Dalībniekiem pašiem jāizlemj, kādā secībā un kuras norādītās vietas pilsētā apmeklēt, lai līdz spēles beigām plkst.16.00 būtu sakrāts pēc iespējas lielāks punktu skaits. Spēlē iekļauti dažāda veida uzdevumi: jāsniedz atbildes uz āķīgiem jautājumiem, jāpilda praktiski uzdevumi, jāpublicē fotogrāfijas un jāizvēlas pareizā no sniegtajām atbildēm, reizēm paļaujoties uz savu intuīciju. Spēles darbībai tālrunī ir nepieciešams GPS un internets.

Kad spēlei atvēlētais laiks būs beidzies, spēles kartē parādīsies finiša vieta, kur plkst.17.00 tiks paziņoti uzvarētāji un pasniegtas balvas.

Spēle “Cēsu kaujām 100” tapusi sadarbībā ar “Draugiem Group”.

Pirms simts gadiem Latvijas valsts pastāvēšana tika izcīnīta Neatkarības kara laikā. Pagrieziena punkts kara gaitā notika tieši Ziemeļlatvijas frontes līnijā, kur latviešu un igauņu karaspēki 22.jūnijā pie Cēsīm uzveica Landesvēra armiju un devās tālāk uz Rīgu. Latvijas Uzvaras diena, Cēsu kauju simtgade iekļauta Latvijas valsts simtgades svinību programmā, un šogad Cēsīs izskanēs īpaši plaši, uzsverot cilvēku līdzatbildību, līdzdalību un sev svarīgo vērtību aizstāvēšanu, ne tikai pagātnes, bet jo īpaši šodienas un nākotnes zīmē. Pilna 22.jūnija pasākuma programma apskatāma ŠEIT.

Cēsu kauju simtgades notikumus Cēsīs rīko Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar Kultūras ministriju, Aizsardzības ministriju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Avots: www.cesis.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu