Cēsu un Vidzemes pašvaldībās 22. jūnijā aicina pie ēkām pacelt Latvijas valsts karogus

11.06.2019.

Tradicionāli 22.jūnijā Cēsīs tiks svinēta Varoņu piemiņas diena (Cēsu kauju atceres diena), ko, sākot no pagājušā gada, ar lepnumu saucam par Latvijas Uzvaras dienu, jo 1919.gada kaujas bija pirmais izšķirošais pagrieziena punkts Latvijas Neatkarības karā.

Lai godinātu un pieminētu kritušos varoņus, kā arī uzsvērtu šīs dienas nozīmību, Cēsu un Vidzemes iedzīvotāji, iestādes, organizācijas un uzņēmumi aicināti pie ēkām pacelt Latvijas valsts karogu.

Pamatojoties uz “Latvijas valsts karoga likuma” 7.panta 3.punktu, kas pašvaldībām paredz tiesības noteikt gadījumus, kad lietojams valsts karogs, un atsaucoties biedrības “Latviešu Strēlnieku apvienība” Cēsu nodaļas valdes ierosinājumam, Cēsu novada pašvaldība aicina Latvijas Uzvaras dienā, 22.jūnijā, cēsniekus pacelt Latvijas valsts karogu.

Pilna informācija par 22.jūnija svinībām ŠEIT.

Šo kauju Cēsu posma izšķirošie notikumi risinājās Limbažu, Krimuldas, Sējas, Cēsu, Amatas, Beverīnas, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Litenes un Līgatnes novados. Kaujas turpinājās Salaspils, Ropažu, Stopiņu, Garkalnes, Ādažu novados un beidzās ar Strazdu muižas miera noslēgšanu. Tādēļ karogus pie mājām pacelt aicināti arī minēto novadu iedzīvotāji.

Uzvara šajās kaujās bija izšķiroši svarīgs priekšnoteikums nesen izsludināto Latvijas un Igaunijas valstu reālas neatkarības iedibināšanai, nostiprināšanai un simtgades svinēšanai.

Avots: www.cesis.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu