Cēsu Vēstures un mākslas muzejs izveidojis tiešsaistes nodarbību Latvijas izzināšanai

08.12.2020.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" izveidojis tiešsaistes muzejpedagoģisko nodarbību 5. un 6. klašu skolēniem "Ko tu zini par Latviju".

Nodarbības pirmajā daļā ar prezentācijas un attēlu starpniecību skolēni tiek iepazīstināti ar muzeja pastāvīgās ekspozīcijas tēmu "Sarkanbalsarkanais karogs Cēsu un Latvijas vēsturē" un "Cēsis Latvijas brīvības cīņās". Tie ir stāsti par Latvijas valsts karoga tapšanu, senāko līdz mūsdienām saglabāto sarkanbalsarkano karogu, Latvijas Neatkarības karu un skolēnu dalību tajā, par kritušajiem karavīriem un viņu godināšanu mūsdienās.

Mainot nodarbības dinamiku, otrajā daļā notiek skolēnu iesaiste, izmantojot erudīcijas spēles principus. Jautājumi sagatavoti, balstoties uz prezentācijā iekļauto informāciju, kā arī atbilstošajam vecumposmam uzkrātajām zināšanām, kas iegūtas starpdisciplinārā mācību vidē.

Pirms nodarbības tās veidotāji ar pedagogu vienojas par konkrētu jautājumu iekļaušanu, kas attiecas uz skolas lokālo atrašanās vietu un notikumiem saistībā ar Latvijas valstiskuma attīstību.

"Pirms" un "pēc" sadaļā skolēniem ir uzdevums analizēt nodarbībā izmantoto prezentāciju, lai praktiski izmantotu un apgūtu zināšanas prezentēšanas mākslā. Nodarbības noslēgumā muzejpedagogs sniedz komentārus par skolēnu dalību nodarbībā un erudīcijas spēlē.

 

Plašāka informācija:
Evita Muceniece, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja muzejpedagoģe Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , tel. 22014848

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu