Ciklā "Teātris.zip" – Liepājas teātra izrāde "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta"

19.01.2021.

Latvijas Televīzijas raidījumu ciklā "Teātris.zip" 30. janvārī plkst. 12.15 LTV1 būs skatāma Latvijas valsts simtgades programmā tapusī Liepājas teātra izrāde "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta".Foto: Edgars PohevičsIzrādi ar zīmīgo nosaukumu "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta", kura pirms gada tika nominēta "Spēlmaņu nakts" balvai 7 kategorijās, veido vairāki nelieli stāsti, kas atrasti 1919. gada periodikā un ko dramatizējusi Rasa Bugavičute-Pēce. Tie norisinājušies Liepājā, kamēr tur atradās Latvijas pagaidu valdība ar Kārli Ulmani priekšgalā. Laiks, kuru piedzīvojuši Liepājas iedzīvotāji, bijis samērā baiss un nedrošs, to pavadīja slimības un bads, taču tajā pašā laikā liepājniekiem bija jāturpina sava ikdienas dzīve.

Izrāde atklāj, kā jaunas valsts rašanos izjuta cilvēki, kuri nebija tieši saistīti ar politisko lēmumu pieņemšanu – gan Latvijas kultūras vēsturē labi zināmas personības, gan vienkāršie pilsētnieki.

Līga Ulberte ("KDi"): "Valteru Sīli kā rūdītu režisoru vēsturnieku un Rasu Bugavičuti-Pēci kā debitanti šādā žanrā interesējis konkrēts Liepājas vēstures brīdis no Latvijas valsts proklamēšanas 1918. gada novembrī līdz 1919. gada vasarai, īpaši fokusējoties uz 1919. gada pirmajiem sešiem mēnešiem, kad Liepājā uzturas Kārļa Ulmaņa vadītā Latvijas Pagaidu valdība. Tas ir dramaturģiskai darbībai un konfliktam ideāli piemērots laikmets – īsā laikā gan tikko dzimušajā valstī kopumā, gan vējainajā Liepājā vairākkārt mainās varas un kontrasts starp reālo dzīvi un valdības deklarācijām ir milzīgs. Turklāt pēc tā sauktā 1919. gada aprīļa puča Pagaidu valdība vairāk nekā divus mēnešus pavada uz britu tvaikoņa Saratov, dreifējot Baltijas jūras ūdeņos. Tas notikumam piešķir gan noslēpumainības, gan traģikomikas devu."

Foto: Edgars PohevičsPirms izrādes ar Ojāru Rubeni sarunājas režisors Valters Sīlis. Viņiem pievienosies arī kāds slepens viesis.

Režisors – Valters Sīlis
Scenogrāfs- Uģis Bērziņš
Kostīmu māksliniece – Ieva Kauliņa
Komponists – Reinis Sējāns
Horeogrāfe – Kristīne Brīniņa
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis

Lomās: Edgars Ozoliņš, Sandis Pēcis, Rolands Beķeris, Agnese Jēkabsone, Karīna Tatarinova, Mārtiņš Kalita, Kaspars Kārkliņš, Gatis Maliks, Signe Dancīte, Laura Jeruma, pianists Normunds Kalniņš.

Raidījumu ciklu atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

 

Avots: ltv.lsm.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu