Daugavas stadiona jauno tribīņu pamatos iemūrēta kapsula ar īpašu vēstījumu nākamajām paaudzēm

07.09.2017.

9.septembrī īpašā pasākumā Daugavas stadiona tribīņu pamatos tika iemūrēta kapsula, kurā kultūras un sporta profesionāļi nākamajām paaudzēm ievietoja dažādus priekšmetus un pārnozarisku vēstījumu.

Līdz ar īpašo vēstījumu, kas kalpos kā laikmeta liecība nākamajām paaudzēm, kapsulā ievietota arī Dienvidkurzemes sakta, Latvijas valsts simtgades simbolika, stafetes kociņš u.c. simboliski priekšmeti. 

Pasākumā piedalījās un vēstījumu parakstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, kultūras ministre, Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētājai Dace Melbārde, Kultūras un sporta centra „Daugavas stadions” valdes loceklis Elmārs Martinsons, kā arī Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča, Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, Latvijas futbola izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs un Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Maruta Alpa.

Tribīņu būvniecība ir pirmais no Daugavas stadiona vērienīgās attīstības posmiem un tas tiks pabeigts 2018. gada maijā, paredzot pietiekami daudz laika, lai piemērotu Daugavas stadionu un tā centrālo laukumu simtgades Dziesmu un deju svētkiem, kā arī vairākām starptautiskajām sporta sacensībām. 

Pateicoties pārbūvei, Simtgades dziesmu un deju svētkos droši varēs uzstāties vaitāk nekā 17 tūkstoši dejotāju. Savukārt pārbūvētajās tribīnēs deju lieluzvedumu varēs baudīt divas reize vairāk skatītāju – vienā koncertā 10 000 līdzšinējo 5 000 skatītāju vietā.

Daugavas stadions līdz 2022. gadam tiks pilnībā atjaunots un pārbūvēts, kā arī sakārtota tā apkārtējā infrastruktūra. Attīstības risinājums iekļauj šādus sporta infrastruktūras objektus: vieglatlētikas manēžu , vieglatlētikas iesildīšanās laukumu, multifunkcionālo halli basketbola un citu komandu sporta spēļu vajadzībām, ledus halli hokeja un daiļslidošanas vajadzībām, dabīgās zāles futbola laukumu, autostāvvietas un Park&Ride stāvvietas, inženierkomunikāciju pārbūvi un izbūvi, kā arī teritorijas labiekārtošanas darbus. Tāpat teritorijā ir plānota privāto investīciju objektu attīstība. 

Projektu īsteno Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions" sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību. Tas tiek realizēts Latvijas simtgadei veltītā projekta ietvaros. Daugavas stadiona atjaunošanu un jauno objektu izbūvi finansē no pieejamajiem ERAF līdzekļiem 40 002 014 EUR apmērā, ko papildina valsts budžeta līdzfinansējums 5 559 179 EUR, pašvaldības līdzfinansējums 1 500 000 EUR un privātais līdzfinansējums 1 729 004 EUR apmērā.

Ir aprēķināts, ka projekts līdz 2037. gadam nodrošinās aptuveni 63 miljonu eiro atdevi Latvijas ekonomikai. Nozīmīga būs arī projekta izmaksu radītā pozitīvā ietekme uz ekonomiku.

Papildu informācija:
Elmārs Martinsons
VSIA „Kultūras un sporta centrs
„Daugavas stadions””
Valdes loceklis
Tel: + 371 29 476 397
Epasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu