Daugavpils 9. vidusskolas skolēni programmā "Latvijas skolas soma" bauda skaņu pasauli

21.05.2021.

Pateicoties kultūrizglītības programmai "Latvijas skolas soma", Daugavpils 9. vidusskolas 7.–12. klašu izglītojamie šopavasar baudīja visdažādākās skaņas, ļaujot nogurušām acīm atpūsties pēc ilgstoša darba pie datora ekrāna.

Koncetlekcija ''Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija''Aprīļa beigās 7.a un 7.b klašu skolēni, mācību procesa laikā aplūkojot tādu tēmu kā Trešā atmoda un Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana, noskatījās koncertlekciju "Atmodas dziesmas. Dziesmota revolūcija", ko sagatavoja Latvijas mūziķi Mikus Abaroniņš, Arta Abaroniņa, Jānis Kalniņš, Jānis Miltiņš un Krišjānis Bremšs. Muzikālais stāsts vēstīja par Latvijas vēstures notikumiem laikā no 1986. gada līdz 1991. gadam, un to papildināja vēsturiski kino kadri un īpaši veidoti videomateriāli.

7.b klašu skolēnu atziņas pēc koncertlekcijas noskatīšanās:

  • Karina:  "Brīvība ir tad, kad tu esi neatkarīgs no jebkura un izvēlies pats savu ceļu."
  • Viktorija secināja, ka Tas bija ļoti notikumiem bagāts laiks.
  • Daniils atzīmēja, ka muzikāls ieraksts labāk ļauj sajust to laiku un noskaņas.
  • Artjoms minēja, ka viņa ģimenē ir dažādas atsauksmes par šiem notikumiem, jo vieni ieguva, bet citi zaudēja.
  • Vladislavs konstatēja, ka vecmāmiņas un vectēva stāstītais par Atmodas periodu tagad ir labāk saprotams.
  • Eridāns secināja, ka tajā laikā nevēlētos dzīvot, jo viss ļoti strauji mainijās un viņam būtu ļoti grūti uztvert notiekošo.

Audio sajūtu izrāde "Jums ir apdegušas ausis". Foto: Evija SedolaSavukārt, baudot aukstu, lietainu, bet omulīgu  pavasari, 8.-12. klašu skolēni vakaros, sev ērtā laikā un vietā, aizvērot acis un izslēdzot gaismu, klausījās Ģertrūdes ielas teātra audio sajūtu izrādi "Jums ir apdegušas ausis". Nestandarta izrāde fokusējas uz dzirdi kā galveno maņu sajūtu pārraidīšanai. Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, binaurālās skaņas iespējas, laikā, kad fiziska ceļošana ir liegta, skolēni izbaudīja mākslinieku radīto skaņu pasauli, tādā veidā harmonizējot savu emocionālo stāvokli.Jaunieši atzina, ka izrāde bija kaut kas jauns, ko iepriekš neviens nebija dzirdējis. Pasākums ļāva atslābināties un iepazīt jaunu mākslas stilu.  

8.b klases skolēnu komentāri:

  • Polina: "Ieguvu jaunus iespaidus, nedomāju kā kaut ko šādu var realizēt."
  • Artemijs: "Ļoti patika skaņas efekti, reizēm liekas, ka esmu izrādes iekšā."
  • Anastasija: "Izrādes laikā atslēdzos no apkārtējas vides, baudīju kaut ko jaunu priekš sevis."

Informāciju sagatavoja: L. Kondrasova-Lutinska sadarbībā ar klašu audzinātājiem

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu