Daugavpils cietoksnī sacentās jaunie Latgales sargi

18.12.2017.

14. decembrī Daugavpils cietoksnī notika Latgales reģiona jauniešu militāri patriotiskā spēle ,,Jaunie Latgales sargi”. Tie bija 102 Daugavpils un Latgales novada jaunieši, kuri pirms ierašanās izpildīja virkni uzdevumu, lai tiktu spēles dalībnieku skaitā.

Pasākums sākās ar komandu svinīgu iesoļošanu un nostāšanos spēles vadītāju un viesu priekšā. Jauniešus uzrunāja Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Zdanovskis. Viņš novēlēja spēles dalībniekiem izjust komandas garu, cīņas sparu, veiksmi un uzvaras prieku. Jaunatnes nodaļas vadītāja Gunita Vanaga pateicās jaunajiem Latgales sargiem par to, ka viņi izrādīja iniciatīvu un iesaistījās spēles aktivitātēs.

Pasākuma dalībnieki atdeva godu valsts karogam, kopā dziedot LV himnu ,,Dievs, svētī Latviju!”. Pēc simboliskā vienotības ugunskura aizdedzināšanas tika dots starts dienas galvenajiem notikumiem.

Šīs spēles misija ir palīdzēt jauniešiem atklāt patriotisma jūtas, veidot un stiprināt valstiskuma apziņu, saliedēt jauniešus, veicināt sadarbību.

Patriotiskās spēles projekts norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros un veltīts Latgales kongresa simtgadei. Tāpēc galvenais mērķis ir izglītot jauniešus par Latvijas vēsturi, valsts aizsardzības jautājumiem, stiprināt jauniešos patriotisma, valstiskuma apziņu.

Misijas skrējiens, „Atbrīvo Daugavpili!”, kas bija galvenā pasākuma sastāvdaļa, simulēja 1919. gada Brīvības cīņas, ļāva jauniešiem praksē pielietot apgūtās zināšanas un iemaņas, kuras gūt viņiem palīdzēja Latvijas armijas karavīri –  armijas disciplīna, komandu došana un izpilde, ievainoto aprūpe un pirmā medicīniskā palīdzība, šaušanu, pārvietošanās pēc kartes, ierindas mācība. Visu veikto aktivitāšu laikā tika noskaidrotas ātrākās, precīzākās un saliedētākās komandas.

Pasākumu vadīja  grupas „Gainfast” solists un ielu vingrošanas kustības līderis Kaspars Zlidnis, kurš bija iejuties Latvijas armijas virsnieka lomā.

Bez šaubām, tāda veida pasākumi ir nepieciešami, ja domājam par cienīgas jaunās paaudzes audzināšanu. Dzimtenes mīlestība, cieņa pret sevi un biedru, atbildība par mērķa sasniegšanu – tās ir patiesas un cēlas vērtības, kuras veido personību – savas valsts pilsoni un sargu.

Informāciju sagatavoja: Daugavpils domes sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

Avots: www.daugavpils.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu