Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolēni piedalās tiešsaistes nodarbībā "Ko Tu zini par Latviju?"

05.01.2021.

2020. gada decembrī Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 5. klases skolēni kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" piedalījās Cēsu Vēstures un mākslas muzeja veidotajā tiešsaistes nodarbībā "Ko Tu zini par Latviju?".

Nodarbība norisinājās attālināti Zoom platformā, katram skolēnam esot mājās pie sava datora. Tas bija izaicinājums gan no muzeja darbinieces un klases audzinātājas puses, gan arī no skolēnu puses, tomēr visi tika galā lieliski un nodarbība noritēja veiksmīgi.

Nodarbības pirmajā daļā ar prezentācijas un attēlu starpniecību skolēni tika iepazīstināti ar muzeja pastāvīgās ekspozīcijas tēmu "Sarkanbaltsarkanais karogs Cēsu un Latvijas vēsturē" un "Cēsis Latvijas brīvības cīņās".

Tie bija stāsti par Latvijas valsts karoga tapšanu, senāko līdz mūsdienām saglabāto sarkanbaltsarkano karogu, Latvijas Neatkarības karu un skolēnu dalību tajā, par kritušajiem karavīriem un viņu godināšanu mūsdienās.

Otrajā daļā notika skolēnu iesaiste, izmantojot erudīcijas spēles principus.

Jautājumi bija sagatavoti, balstoties uz prezentācijā iekļauto informāciju, kā arī atbilstošajam vecumposmam uzkrātajām zināšanām, kas iegūtas starpdisciplinārā mācību vidē.

"Pirms" un "pēc" sadaļā skolēniem bija uzdevums analizēt nodarbībā izmantoto prezentāciju, lai praktiski apgūtu zināšanas prezentēšanas mākslā. Nodarbības noslēgumā muzejpedagoģe sniedza komentārus par skolēnu dalību nodarbībā un erudīcijas spēlē.

Visi skolēni apgalvoja, ka nodarbība ļoti patikusi un novērtēja, ka nodarbība ir izzinoša, moderna, viegli saprotama, interaktīva, bijusi iespēja aktīvi līdzdarboties.

 

Informāciju sagatavoja Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 5. klases audzinātāja Laura Pope

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu