Digitālās norises programmā "Latvijas skolas soma" Daugavpils Būvniecības tehninkumā

15.12.2020.

2020./2021. mācību gada 1. semestris būs noslēdzies un Daugavpils Būvniecības tehninkumā tajā ir daudz paveikts. Saistībā ar COVID-19 izraisīto ārkārtējo situāciju un pieņemtajiem ierobežojumiem tika apgrūtināta iestāžu darbība, ievērojami samazinot iespēju organizēt mācības un jebkāda veida pasākumus klātienē, kas ietekmē arī programmas "Latvijas skolas soma" norises. Kā teicienā: "Ja vienas durvis ir ciet, jāmeklē citas", arī "Latvijas skolas soma" organizatori atrada iespēju un piedāvāja maksas digitālos kultūras pasākumus.

Sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un biedrību "Kultūrpunkts" izglītojamajiem bija iespēja noskatīties dokumentālo animāciju "Mans mīļākais karš".

Filmas varones Ilzes iekustinātās atmiņas ir kā pirkstu nospiedumi, kas ļaus arī citiem pieskarties laikam, kāds tas bija no 1970. gada līdz Latvijas neatkarības pasludināšanai. Kad emocionālas atmiņas savijas ar ironisku novērojumu, vēsturiskiem faktiem, citu līdzcilvēku stāstiem un dokumentāliem kadriem, auksta vēsture iegūst cilvēcisku un dzīvu izteiksmi.

Šī dokumentālā animācijas filma tika nominēta Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" un apbalvota kā labākā animācijas filma. Filmas režisore Ilze Burkovska-Jakobsena atzīta par labāko animācijas filmas režisori.

Izglītojamo atsauksmes par multfilmu: "Tā bija ļoti interesanta un noderīga multfilma, jo  parādīja dažādus tā laika vēsturiskos faktus par kuriem biju tikai dzirdējusi. Skatoties bija iespēja iejusties tā laikā notiekošajā. Es esmu pateicīga, ka bija iespēja noskatīties šo dokumentālo animācijas filmu."

Savukārt, 1-33 grupas izglītojamie izvēlējās noskatīties ZOOM tiešsaistes izrādi "Margrēta" sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri.

Izrāde ir par sievieti Margarētu, pie kuras cietuma kamerā ierodas gados jauns advokāts, lai novestu līdz galam aizmirsto "lietu", un atklāj, ka Margarēta nav vainojama nevienā no trim slepkavības epizodēm. 25 cietuma kamerā pavadītajos gados Margarēta pati sevi ir pārliecinājusi par pretējo.

Izglītojamie par izrādi izsakās šādi: "Emocionāli piesātināts un ieintriģējošs darbs ar neparedzamām beigām. Izrāde, kura izceļas ar smalku precizitāti dialogos un skaistu Raiņa citātu un spēcīgu aktieru darbu savienojumu. Visi aktieri ar saviem tēliem un tik dinamiski izstāstīto sižetu radīja patiesu tēlojumu."

Latvijas valsts svētku noskaņās, bija iespēja noskatīties Latvijas Nacionālā teātra digitalizēto izrādi "Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris".

Šī izrāde deva skolēniem iespēju nokļūt simt gadus senā pagātnē, kad Nacionālā teātra ēkā sanākušie pieņēma vēsturiski nozīmīgu lēmumu – dibināt Latvijas valsti. Izrāde ir valsts dibināšanas dienas simulācija, iespēja skatītājam nokļūt 1918. gada 18. novembrī Rīgā, Pilsētas II teātrī, kur kopā sanāca gan drosmīgi un stratēģiski valstiski domājoši, gan vienkārši avantūristiski noskaņoti un nejauši iesaistīti cilvēki, kas pieņēma vēsturisko lēmumu par Latvijas Republikas proklamāciju.

Izglītojamo atsauksmes par izrādi: "Iespaidīga izrāde. Ļoti interesanti un oriģināli apspēlēts Latvijas valsts dibināšanas vēsturiskais konteksts. Bet bija mazliet grūti vienlaikus vērot uz skatuves notiekošo un klausīties austiņās, jo gribējies dzirdēt visus komentētājus vienlaikus."

Liels paldies grupu audzinātājiem un izglītojamajiem, kuri izmantoja programmas "Latvijas skolas soma" piedāvātos digitālos pasākumus. Vēlu visiem izturību un cerams, ka nākošajā semestrī varēsim apmeklēt visu klātienē.

Sagatavoja: Sarmīte Meļnikova, Daugavpils Būvniecības tehnikuma Profesionālās izglītība skolotāja

Avots: www.dbt.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu