Dzelzceļa muzejs Baltā galdauta svētkos cienās apmeklētājus ar kūkām
29.04.2019.Par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai 4. maijā, Dzelzceļa muzejs aicina uz Baltā galdauta svētku svinībām muzejā. Muzeja darbinieki ekspozīcijā klās baltu galdautu un ceps savas labākās kūkas, ar kurām cienās ikvienu apmeklētāju.
Muzejs ir ne tikai vieta, kur aplūkot eksponātus, bet arī vieta, kur var svinēt svētkus kopā ar ģimeni, draugiem un paziņām. Tādēļ aicinām ikvienu radīt kopīgus svētkus muzejā. Turklāt ģimenēm, kas nāks ar pašu pagatavotu cienastu, ieeja būs bez maksas.
Kā stāsta Dzelzceļa muzeja direktore Ieva Pētersone: “Baltā galdauta svētku svinēšana muzejā jau ir kļuvusi par tradīciju jeb notiks trešo reizi. Svētku laikā kopīgi klāsim galdu, dalīsimies ar savu cienastu, kā arī dosimies ekskursijā pa muzeja ritekļu kolekciju, lai uzzinātu kur un kāpēc Latvijas valsts dzelzceļi 20.gs. 20. – 30. gados drīkstēja lietot valsts simbolus.”
Muzejs būs atvērts no plkst. 10.00 – 16.00:
- Svētku svinības sāksies plkst. 11.00;
- Ekskursija pa ritekļiem notiks plkst. 12.00.
Svinēsim savu brīvību! #LDz100 #BaltāGaldautaSvētki
1990. gada 4. maijā ar Latvijas PSR Augstākās Padomes Deklarāciju - Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu - tika atjaunota Satversmes sapulces 1922. gada 15. februārī pieņemtā Latvijas Republikas Satversme. Šī deklarācija atjaunoja Latvijas Republikas suverenitāti.
Baltā galdauta svētki tiek svinēti par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai. Svētku mērķis ir stiprināt tradīciju 4. maijā cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētkus cilvēki rada sev paši, uz tiem katrs nāk ar savu cienastu, katrs pievieno galdā un kopīgajās sarunās savu devumu, kopīgi radot svētku sajūtu. Baltā galdauta svētki atgādinās to, ka Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana bija rezultāts konkrētu cilvēku neatlaidīgai rīcībai, drosmei un uzdrīkstēšanās.
Gribi uzzināt vairāk par Dzelzceļa muzeju? Seko jaunumiem Facebook lapā vai Instagram @latvianrailwaymuseum un skaties video par dzelzceļa vēsturi Youtube kanālā ej.uz/latvianrailwaymuseum