Dziesmu un deju svētki izskanējuši visā pasaulē

11.07.2018.

Noslēdzoties valsts simtgades Dziesmu un deju svētkiem, vienu no saspringtākajiem darba cēlieniem noslēguši arī Latvijas Televīzijas darbinieki. Visu radošo un tehnisko spēku darbs vairāku mēnešu garumā nu beidzies, un Latvijas Televīzija padarīto vērtē atzinīgi.

Foto: Aivars Liepiņš

LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte piekrīt svētku organizatoru viedoklim par to, ka šie Dziesmu un deju svētki tiešām ir bijuši līdz šim labākie: “Mūsu sauklis šiem svētkiem bija “Svētki vieno! Televīzija arī!” un es esmu tiešām priecīgs, ka tas nav tikai sauklis. Tā no LTV viedokļa tiešām ir šo svētku esence.” Kopības sajūta, kas kulminēja noslēguma koncertā “Zvaigžņu ceļā” un Sadziedāšanās naktī, tiešām satuvināja visus svētku dalībniekus un skatītājus – tautu. “Uz šīs sajūtas viļņa visas nedēļas garumā tas pats notika arī ar Latvijas Televīziju, jo Dziesmu un deju svētku enerģiju nevar salīdzināt ne ar ko citu,” izvērtējot aizvadītās nedēļas darbu atzīst Belte. “Tas bija komplicēts – gan radoši, gan tehnoloģiski sarežģīts projekts, un var droši teikt, ka LTV darbinieki jūtas līdzīgi kā svētku dalībnieki – noguruši, bet ļoti laimīgi,” saka Ivars.

Ivars Belte norāda, ka bez ārējo sadarbības partneru piesaistes nodrošināt pārraides tādā apjomā un kvalitātē būtu neiespējami: “Lai nodrošinātu visu to, ko skatītāji Dziesmu un deju svētku laikā varēja vērot LTV ēterā un platformās, strādāja lielākā daļa LTV darbinieku, taču tikai mūsu spēkiem to nebūtu iespējams izdarīt, tādēļ mūsu vadībā darbojās arī palīgi no Igaunijas, Lietuvas, Vācijas un Baltkrievijas.” Deviņu dienu laikā darbs 19 tiešraidēs (atsevišķi neskaitot ikdienas pieslēgumus Dziesmu un deju svētku studijai Brīvības laukumā) pierādījis sabiedriskās televīzijas radošās un tehniskās spējas. Lai piedāvātu vislabākās kvalitātes koncertierakstus, 11 no 19 notikumiem tika ierakstīti HD izšķirtspējā.

Šobrīd visi materiāli glabājas sabiedrisko mediju satura atskaņotāja REPLAY.lv arhīvā – ej.uz/svetki2018. Visi Latvijas Televīzijas veidotie materiāli par Dziesmu un deju svētkiem ir pieejami bez ierobežojumiem visā pasaulē.

REPLAY.lv apmeklējuma dati rāda, ka svētku nedēļas laikā interese par REPLAY.lv platformu, kurā bija vērojamas visu pasākumu tiešraides, pieaugusi gan no Latvijas, gan no ārvalstīm.

Šajos svētkos tika izmantots arī jauns tehnoloģiskais risinājums. Deju lieluzveduma “Māras zeme” skatītāji, iespējams, ievēroja, ka daži kadrējumi ir citādāki nekā ierasts citās reizēs. Lai tos nodrošinātu un piedāvātu dejas vērot no vēl nebijušiem leņķiem, LTV īrēja īpašu tehnoloģisko risinājumu, kas Latvijā vēl ne reizi nav ticis izmantots – “spider cam” jeb zirnekļkameru. Tā sekoja līdzi visiem dalībnieku veidotajiem rakstiem no stadiona augšas, un ļāva nodrošināt nevis vienkārši statisku kadru, bet “skrēja līdzi” dejotāju emocijām.

“Šie svētki tika pārraidīti kvalitatīvi un profesionāli,” par LTV komandas darbu priecīgs ir Belte. Viņš norāda, ka ir gandarījums par to, ka ir iespēja piedalīties tik milzīga un būtiska pasākuma veidošanā, bet vēl lielāks gandarījums ir par to, ka cilvēki LTV darbu novērtē pozitīvi. “Esam saņēmuši atzinīgus vārdus un tas tiešām priecē. Tāpat esam saņēmuši arī ieteikumus un, jā, arī kritiku, bet mēs esam tiešām pateicīgi skatītājiem, kuri vēro, analizē, iesaistās un izsaka viedokli,” norāda Belte. “Mums skatītāju viedoklis ir ļoti svarīgs – tā vienmēr ir viela pārdomām, kas ļauj nākotnē paveikt darbu vēl kvalitatīvāk un jaudīgāk. Dziesmu un deju svētku kontekstā, kas ir būtībā lielākais valsts simtgades notikums, mums tas ir īpaši svarīgi,” skatītājiem pateicīgs ir Belte.

Papildinformācija:
Krista Luīze Priedīte
Komunikācijas speciāliste
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu