Dziesmusvētku Lielo balvu kā labākais koklētāju ansamblis CANTATA

04.06.2018.

2. jūnijā Rīgas Latviešu biedrības namā notika Latvijas koklētāju ansambļu konkurss, kurā par Lielo balvu sacentās 19 koklētāju ansambļi vairākās grūtības pakāpēs (A, B, C un S). Ansambļu sniegumu vērtēja Valdis Butāns, Aldis Liepiņš, Aiste Bružaite (Aistė Bružaitė, Lietuva), Ilze Žvarte, Linda Kūla.

Aldis Liepiņš, pianists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors: “Mākslinieciski ļoti augstvērtīga diena šodien. Žūrija šodien dzirdēja daudz ko interesantu, iedvesmojošu un savu nacionālo piederību no jauna atrodošu. Iepriecināja koklētāju artistiskums un šim instrumentam negaidīti žanri – blūzs, tango u.c. Salīdzinot ar skati aprīlī, var teikt, ka gandrīz visi ir auguši šajos pāris mēnešos un sasnieguši jaunas virsotnes. ”

Aiste Bružaite, kokles spēles pedagoģe, Lietuvas mūzikas un teātra Akadēmijas docētāja: “Iespaidiem bagāta diena. Skanēja laba mūzika augsta līmeņa izpildījumā. Šodien man īpaši lielu pārsteigumu nebija, jo zinu latviešu kokles pedagogus un zinu, ka viņi ir profesionāļi, ļoti labi sagatavo dalībniekus. Un tieši to arī sagaidīju šodien.”

Dziesmusvētku Lielo balvu, 1000 eiro naudas balvu no Conexus Baltic Grid, Laima saldumu dižgrozu un Rimi dāvanu karti saņēma koncertorganizācijas „AVE SOL” koklētāju ansamblis CANTATA (vadītāja Andra Eglīte).

A grupa

 1. vieta - Babītes Mūzikas skolas koklētāju ansamblis DZĪTARIŅI (vadītāja Valda Bagāta)
 2. vieta - Pāvula Jurjāna mūzikas skolas koklētāju ansambļa ATBALSIS jaunākā grupa (Anda Eglīte)
 3. vieta - Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis SKANDĪNE (Kristīne Jeronoviča)

B grupa

 1. vieta - Pāvula Jurjāna mūzikas skolas vecāko klašu koklētāju ansamblis ATBALSIS (vadītāja Ieva Mežgaile)
 2. vieta - Juglas Mūzikas skolas koklētāju ansambļa ZELTSKARIŅI vidējā grupa (vadītāja Andra Rebiņa un Inta Saulīte)
 3. vieta - Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis TĪNE (vadītāja Ieva Kalniņa)

C grupa

 1. vieta - Babītes novada Kultūrizglītības centra koklētāju ansamblis BALTI (vadītāja Valda Bagāta)
 2. vieta - Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta" koklētāju ansamblis RAKSTI (vadītāja Ieva Šablovska)
 3. vieta - Kultūras pils “Ziemeļblāzma” koklētāju ansamblis PŪT VĒJIŅI (vadītāja Gita Andersone)

S grupa

 1. vieta - Apvienotais Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde”, koklētāju ansamblis “Kokļu Klubs” un Grobiņas novada koklētāju ansamblis GROBIŅA (vadītāja Iveta Tauriņa un Agita Ēķe)
 2. vieta - Jūrmalas Mūzikas vidusskolas absolventu ansamblis (vadītāja Kristīne Ojala)

Koklētāju ansambļu sniegumu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos varēs baudīt divos koncertos – kokļu mūzikas koncertuzvedumā “Stīgo, brālīt! Stīgo, māsiņ!” 5. jūlijā un kokļu mūzikas nakts koncertā “Skaņu raksti” 6. jūlijā.

 

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio un Circle K Latvia.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu