Ejamizrāde "Aleksandrs un Čaks" programmā "Latvijas skolas soma"

16.09.2021.

Sagaidot Aleksandra Čaka 120. dzimšanas dienu, biedrība "DrKT" programmā "Latvijas skolas soma" piedāvā ejamizrādi - audiopastaigu "Aleksandrs un Čaks".

Telefons, austiņas, gaisā virmo rudens smaršas (kā raksta pats Čaks) un pamazām caur skaņu uzburas pasaule, kāda tā bija 20. gadsimtā - pasaules kari, Rīgas starpkaru bohēma, padomju pelēkā patina un Rīgas dzeja - tas viss vienas stundas laikā tepat Rīgas centrā.

Čaka dzejoļos un stāstos, vēsturiskos avotos un laikabiedru atmiņās balstītā ejamizrāde ir raidieraksts (podkāsts), kas klausāms, ejot un izjūtot Čaka dzīves nozīmīgos mirkļus. Dzejnieka dzīves stāsts ved no Čaka pēdējās mūža mīlestības Mildas Grīnfeldes dzīvesvietas Brīvības un Ģertrūdes ielu krustojumā uz Blaumaņa ielu, kur dzejnieks dzimis, vijas cauri Vērmaņdārzam līdz Rīgas Latviešu biedrības namam, pagriežas uz Benjamiņu namu, un pa Marijas un paša Aleksandra Čaka ielu aizved līdz dzejnieka mājām Lāčplēša ielā, no kurienes atgriežas sākumpunktā.

Laikmeta reālajā dzīvē balstīts dzejnieka dzīves stāsts sniedz izpratni par dzejnieka Aleksandra Čaka un rīdzinieku dzīvi divdesmitajā gadsimtā.

Tas tiek stāstīts tieši tur, kur savulaik ir risinājušies notikumi - tajās ielās un pie tām mājām, kur pirms daudziem gadiem bijis dzejnieks, uzzinot ne tikai Čaka dzīvesstāsta, bet arī dažas Rīgas vēstures lappuses.

Aptuveni trīs kilometru un stundu garā pastaigā ar savu klausītāju Arta Robežnieka balsī runā Aleksandrs Čaks un dažādi citi viņa dzīvē nozīmīgi tēli (ierunājuši: Juris Kalniņš, Armins Ronis, Indra Vaļeniece). Režisore Indra Vaļeniece. Izrādi atbalsta Rīgas Dome. 

Izrādi var piedzīvot gan grupās, ejot kopā, gan individuāli.

Izrāde ir pieejama tīmekļvietnē audiopastaigas.lv

Lai pastaiga ir kā ceļojums laikā!

Papildu informācija:
Indra Vaļeniece
tālr.: 29294013
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
drkt.org

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu