Ērikam Vilsonam jauna monoizrāde

15.01.2020.

21. janvārī pl. 18.00 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zālē, Alejas ielā 18, notiks monoizrādes "R. Blaumaņa Pazudušais dēls" pirmizrāde. Iestudējuma aktieris un režisors Ēriks Vilsons, izmantojot R. Blaumaņa bēdu lugas "Pazudušais dēls" sižetu, vērsīs skatītāju uzmanību uz dramaturģiju kā literatūras veidu un aicinās uz kopīgu refleksiju par ētiskiem jautājumiem, kas skar vecāku un bērnu, draugu un mīļoto cilvēku attiecības. Izrāde paredzēta 10. - 12. klašu skolēniem.

Iestudējums veidots, Ē. Vilsonam sadarbojoties ar dēlu Robertu Vilsonu - monoizrādes dramaturgu un režisora asistentu. "Rūdolfs Blaumanis ir labs dramaturgs. Jautājumi, kurus viņš savos darbos risina, joprojām ir aktuāli, taču kopš Blaumaņa ir pagājis ilgs laiks - viņa darbi var šķist grūti uztverami vai pat garlaicīgi. Tāpēc mēs esam aktualizējuši Pazudušā dēla stāstu, parādot, ka Blaumanis var būt labs sarunbiedrs arī jauniešiem, kas dzīvo divdesmit pirmajā gadsimtā.

"Pazudušais dēls" uzdod jautājumus par sociālo statusu, bērnu un vecāku attiecībām, par draudzību un mīlestību, kā arī par kļūdīšanos un piedošanu," skaidro R. Vilsons, kurš, balstoties uz R. Blaumaņa lugas "Pazudušais dēls" un noveles "Pērkoņa negaiss" tekstu, šo lielformāta skatuves darbu pielāgojis monoizrādes formātam.

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu un iekļauta Latvijas valsts simtgades programmas "Latvijas skolas soma" piedāvājumā.

Papildu informācija:
Kristīne Timermane
Kultūras attīstības biedrības "Tapala lapa" pārstāve
29365931
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu