Festivāls "LNSO vasarnīca 2021" uzsāk biļešu tirdzniecību koncertiem Latgales vēstniecībā GORS

19.06.2021.

Latvijas Nacionālais simfoniskas orķestris (LNSO) uzsācis biļešu tirdzniecību uz festivāla "LNSO vasarnīca 2021" koncertiem, kas no 20. līdz 22. augustam notiks Latgales vēstniecībā GORS. Biļetes pieejamas gan tiem, kas iepriekš veikuši biļešu rezervāciju Lielās ģildes un Latgales vēstniecības GORS kasēs, gan tiem, kas biļetes iegādājas pirmo reizi.

Foto: Gatis Rozenfelds

Festivāla īpašie viesi būs maestro Raimonds Pauls, dziedātājs Intars Busulis, ģitārists Matīss Čudars, pianists Luks Geņušs, Latvijas Radio bigbends un džeza apvienība "Dream Teller". Dzirdēsim ne tikai klasiskās mūzikas skaņdarbus, bet arī džeza hitus un Holivudas zelta laikmeta melodijas. Pie diriģenta pults festivālā stāsies Andris Poga, Guntis Kuzma un Jānis Stafeckis.

LNSO informē, ka ar visiem, kas jau līdz šim rezervējuši biļetes, personīgi sazināsies Latgales vēstniecības GORS pārstāvji un izskaidros rezervēto vietu iegādes procesu. Rezervācijas būs spēkā līdz 7. jūlijam.

"LNSO vasarnīcu" rīko LNSO sadarbībā ar Latgales vēstniecību GORS.

Festivālā Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim pievienosies ne tikai ārzemju, bet arī pašmāju iemīļotākie mūziķi.

Turpinot pagājušajā gadā uzsākto tradīciju, LNSO arī šogad uzstāsies kopā ar maestro Raimondu Paulu. Koncerts "LNSO un Raimonds Pauls" norisināsies 21. augustā plkst. 19.00, un tajā dzirdēsim Raimonda Paula miniatūru ciklu "Naktstauriņi", ko orķestrim pārlicis Jēkabs Jančevskis. Tāpat skatītājus priecēs arī zināmākās Holivudas zelta laikmeta melodijas. Pie klavierēm maestro Raimonds Pauls, bet pie diriģenta pults - Andris Poga.

Savukārt 22. augustā plkst. 17.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē diriģenta Gunta Kuzmas vadībā uz vienas skatuves varēsim redzēt LNSO, Latvijas Radio bigbendu un Intaru Busuli. Šajā programmā tiks atskaņota simfodžeza milža Djūka Elingtona kompozīcija Black, Brown and Beige, džeza hiti Fly me to the moon un I am fool to want you, kā arī Kārļa Lāča dziesmas "Brīvdiena", "Dejo vientulību", "Viss ir iespējams" un "Miglas rīts" Intara Busuļa izpildījumā. "Šajā koncertā dziedātājs Intars Busulis skatītājiem atklāsies no neierastas šķautnes, tā kā programma veidota simfodžeza stilā. Domāju, ka daudziem šie skaņdarbi Intara izpildījumā sagādās patīkamu pārsteigumu. Sevišķu intrigu koncertā raisa ģitārista un komponista Matīsa Čudara speciāli festivālam radīts neakadēmisks jaundarbs," atzīmē LNSO direktore Indra Lūkina.

21. augustā plkst. 16.00 koncertā "LNSO un Čaikovskis" Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē LNSO sadarbībā ar Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra un Igaunijas Valsts simfoniskā orķestra mūziķiem diriģenta Andra Pogas vadībā atskaņos Pētera Čaikovska fantāzijuvertīru "Romeo un Džuljeta". Izskanēs arī Čaikovska populārais Pirmais klavierkoncerts ar pasaulē pieprasītā pianista Luka Geņuša solo. Krievu-lietuviešu izcelsmes pianists Luks Geņušs dzimis Maskavā izcilā mūziķu ģimenē. Piecu gadu vecumā viņš sāka apgūt klavierspēli Friderika Šopēna mūzikas koledžā Maskavā, 2008.gadā absolvējot to ar izcilības apbalvojumu. Viņš sevi pieteicis kā viens no aizraujošākajiem un atšķirīgākajiem savas paaudzes māksliniekiem. Luks Geņušs ir vairāku prestižu starptautisku konkursu laureāts, īpaši izceļama sudraba medaļa 2015.gada Čaikovska konkursā Maskavā un 2010.gada starptautiskajā Šopēna konkursā.

20. augustā plkst. 19.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi kopā ar LNSO mūziķiem diriģenta Jāņa Stafecka un režisores Unas Rozenbaumas iestudējumā rādīs Andra Vecumnieka un Ineses Zanderes kopdarba jauniestudējumu "Pasaka par mūzikas instrumentiem". Ievērojamā latviešu dzejniece un grāmatizdevēja Inese Zandere uzrakstīja aizraujošu "Pasaku par mūzikas instrumentiem" un uzrunāja LNSO, lai kopā izveidotu muzikālu iestudējumu. Piesaistot komponistu Andri Vecumnieku, radīts skaists kopdarbs. Koncertizrāde veidota, turpinot festivāla tradīciju pirms festivāla sākuma rīkot meistarklases. Šoreiz tās paredzētas Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņiem, tās vadīs LNSO mūziķi, grupu koncertmeistari un komponists Andris Vecumnieks. Šo meistarklašu rezultātu varēs baudīt festivāla atklāšanas koncertā.

Tajā pašā vakarā plkst 21.00 brīvdabā klausītājus priecēs džeza kvinteta "Dream Teller" programma "Džeza vakars. Sapņi, mīlestība un miers". Kvinteta ierosinātāji ir dziedātāja Kristīne Liede un pianists, komponists Edgars Cīrulis, un viņi aicinājuši uz sadarbību draugus un domubiedrus - ģitāristu Svenu Vilsonu, basģitāristu Jāni Rubiku un sitaminstrumentālistu Rūdolfu Dankfeldu. Kvintets piedāvās klausītājiem vēl nedzirdētu programmu.

Kā ierasts, festivāls nav aizmirsis arī par jaunākiem apmeklētājiem. 21. augustā pkst. 14.00 Mazajā zālē pusaudži ar ģimenēm aicināti uz Elmāra Seņkova izrādi "Otello". Tā ir viena no cikla "Mazais Šekspīra komplekts" objektu teātra izrādēm, kurā trīs aktieri ļaus ielūkoties Šekspīra stāstā caur objektiem un mūziku. Izrādē piedalās aktieri Elizabete Skrastiņa, Matīss Budovskis un Agris Krapivņickis, kā arī LNSO mūziķi. Izrādi veido teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar LNSO. Informācijai par biļešu tirdzniecību uz izrādi "Otello" aicinām sekot līdz LNSO mājaslapā - www.lnso.lv.

"LNSO vasarnīca" ir LNSO vasaras festivāls ar klasiskām un neakadēmiskām programmām. Festivāla ideja - doties prom no galvaspilsētas tuvāk citu Latvijas koncertzāļu klausītājiem. Festivāls iepriekš skatītājus priecējis gan Cēsīs, gan Ventspilī, bet septītajā norises gadā tas atgriežas Rēzeknē, kur festivāls iepriekš norisinājies divreiz. Uz "Vasarnīcu" aicinātas ģimenes, draugi, LNSO pastāvīgie klausītāji un visi, kas gatavi izbaudīt skaistu muzikālo programmu

Koncerti "LNSO un Čaikovskis", kā arī "LNSO un Raimonds Pauls" ir Latvijas valsts simtgades programmas notikumi.

LNSO organizētās meistarklases un koncerts "Pasaka par mūzikas instrumentiem", kā arī koncerts "LNSO un Latvijas Radio bigbends. Simfodžezs" norisinās ar VKKF mērķprogrammas "Valstiski nozīmīgi kultūras pasākumi" atbalstu.

Biļetes uz festivālu pieejamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās, kā arī internetā - www.bilesuparadize.lv/lv/ Koncertus būs iespēja apmeklēt vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, pasākuma norises vietā uzrādot digitālo Covid-19 sertifikātu.

Biļetes iespējams iegādāties ne tikai uz individuāliem koncertiem, bet arī kā vairāku koncertu biļešu komplektus.

1) Atklāšanas koncertā "Pasaka par mūzikas instrumentiem" par izdevīgāku cenu būs nopērkami ģimenes komplekti (sākot no 3 cilvēkiem). Komplekta ietvaros, vienas biļetes cena - 5 eiro.

2) Vienas dienas biļešu komplekts: biļetes 21.augusta koncertiem "LNSO un Čaikovskis" un "LNSO un Raimonds Pauls". Komplekta cena - 30 eiro.

3) Divu dienu biļešu komplekts: biļetes 21.augusta koncertiem "LNSO un Čaikovskis" un "LNSO un Raimonds Pauls", kā arī 22.augusta festivāla noslēguma koncertam "LNSO, Latvijas Radio bigbends un Intars Busulis". Komplekta cena - 45 eiro.

Atlaides uz koncertu apmeklējumiem pieejamas "Rēzeknieša kartes", Latgales vēstniecības GORS "Kultūras vēstnieku programmas" kartes, "3+ Ģimenes karte" īpašniekiem, kā arī senioriem un skolēniem.

Seko līdzi LNSO jaunumiem mājaslapā www.lnso.lv un Facebook profilā.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu