Pieejama grāmatas "Latvijas sporta lepnums 100" elektroniskā versija

20.11.2019.

Dāvanu Latvijas 101. dzimšanas dienā sarūpējis Latvijas Sporta muzejs – ar Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu ir sagatavota un ceļu pie lasītājiem sāk grāmatas "Latvijas sporta lepnums 100" elektroniskā versija.

Grāmatas "Latvijas sporta lepnums 100" atvēršanas svētki notika pagājušā gada oktobra beigās. Grāmatas tapšana bija pēdējo gadu grandiozākais kopdarbs, kura veidošanā iesaistījās 27 autori, 29 fotogrāfi, organizācijas un privātpersonas. Iespaidīgo vēstījumu par simts gados noieto ceļu veido 480 lappuses un vairāk nekā 400 ilustrācijas un fotoattēli no Latvijas Sporta muzeja, Latvijas Olimpiskās komitejas, Rīgas Motormuzeja, sporta veidu federāciju un privātpersonu arhīvu materiāliem.

Grāmata ir kā spogulis mūsu tautas gribai sportot - no pirmās Latvijas Olimpiādes līdz pēdējām Olimpiskajām spēlēm 2018. gadā.

No šķietami mazām lietām, kas gadu gaitā pārauga lielās - izcilu cilvēku sportiskos sasniegumos. Šie stāsti par mūsu sporta zvaigznēm – Olimpisko spēļu, pasaules un Eiropas čempioniem - iedvesmo ikvienu būt stiprākiem, uzņēmīgākiem un laimīgākiem.

Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne teic, ka sākotnēji ideja par grāmatas sagatavošanu elektroniskā formātā šķitusi kā diezgan tāls un sarežģīti īstenojams sapnis. Bet nu tas ir noticis un Latvijai 101. jubilejā pasniegta lieliska dāvana. "Tikai gadu pēc grāmatas izdošanas kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju esam spēruši nozīmīgu soli - grāmata "Latvijas Sporta lepnums 100" ir pārveidota interaktīvā formātā, lai būtu pieejama ikvienam  lasītājam. Ikviens interesents grāmatu varēs šķirstīt, meklētājā atrast pēc vārda un uzvārda, materiālus varēs arī kopēt," gandarīta stāsta muzeja direktore.

Grāmatu elektroniskā formātā meklējiet Latvijas Sporta muzeja tīmekļvietnē: Grāmata "Latvijas Sporta lepnums 100".

Apmeklējiet arī šo saiti, lai lejupielādētu: Latvijas Sporta lepnums 100.pdf.

 

Avots: olimpiade.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu