Iluzionisti Pecolli programmā "Latvijas skolas soma" piedāvā vairākas digitālās kultūras norises

15.10.2021.

Iluzionisti Pecolli kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" piedāvā vairākas digitālās kultūras norises.

Mūsdienu cirka / teātra izrāde "Zemūdens burbuļu izrāde"

Iluzionistu Pecolli veidotā mūsdienu cirka izrāde ar oriģināliem izteiksmes līdzekļiem izstāsta ļoti aktuālu stāstu par to, kā cilvēks pats atklāj un attīsta savu potenciālu. Visa izrādes darbība notiek it kā zemūdens pasaulē un galvenais izrādes mākslinieks Mr. B (vadošais pantomīmas mākslinieks Latvijā Pēteris Rimss) izrādes laikā sastopas ar vairāk vai mazāk reāliem zemūdens iemītniekiem un, pateicoties viņiem, uzzina daudz vairāk pats par sevi, lai izrādes beigās saprastu, ka laime nav jāmeklē nekur ārpusē, bet katram sevī pašā, un mums ir dotas visas iespējas to paveikt.

Izrādē izmantoti dažādu skatuves mākslas jomu elementi, t. sk., cirka māksla (ziepju burbuļu māksla, burvju māksla, akrobātika, žonglēšana utt.), aktiermeistarība, zīmēšana ar smiltīm, deja, pantomīma, kā arī specefekti un oriģināla skatuves scenogrāfija.

Cirka izrāde "Alise Brīnumzemē" (starptautiskais nosaukums "Ah…Liz")

Vēsture mums rāda, ka cirks parasti apvieno dažādu valstu un dažādu tautību māksliniekus. Iluzionisti Dace un Enriko Pecolli nes Latvijas vārdu pasaulē. Viņu izrādes "Alise Brīnumzemē" tapšanā piedalījušies izcili Latvijas mākslinieki, t. sk., oriģinālus tērpus radījusi Elita Patmalniece, izrādes veidošanā iesaistījusies deju grupas "Buras" horeogrāfe Dace Jonele, Latvijas Nacionāla teātra butafori un galdnieki, Dailes teātra kostīmu šuvēji un parūku meistari, skatuves apavu meistari no Rīgas apavu uzņēmuma "Elegants". Arī visas skatuves dekorācijas un video materiāli radīti Latvijā, apvienojoties Latvijas talantīgākajiem māksliniekiem un sava amata meistariem.

Izrādē redzami piena dūmu paklāji un galvu reibinoši priekšnesumi, specefekti, 3D projekcijas un iluzionisma māksla, piemēram, Alises auguma izmēra pārvērtībās vai Cepurnieka trikos.

Skatītājiem būs iespēja doties piedzīvojumos Maģiskajā dārzā un Karalienes pilī, vērot gaisa akrobātiskos šovus un citus "Alises Brīnumzemes" cienīgus brīnumus.

Visu vizuālo videomākslas materiālu ir izstrādājuši iluzionisti Pecolli. Izrādes mērķis ir izcelt brīnišķīgo un mūžam aktuālo darbu "Alise Brīnumzemē", kā arī nodemonstrēt, ka Latvijā ir iespējams radīt pasaulē pieprasītu cirka izrādi.

Muzejpedagoģiskā nodarbība  "Iluzionisma teātris un muzejs "Mystero""

Nodarbības "Iluzionisma teātris un muzejs "Mystero"" laikā burvju mākslinieki Dace un Enrico Pecoli iepazīstinās ar burvju skatuves mākslas noslēpumiem un šīs jomas attīstības vēsturi Latvijā un pasaulē.

Skolēni varēs izzināt oriģinālās iluzionisma skatuves mākslas žanru daudzveidību un izteiksmes līdzekļus.

Skolēni uzzinās, kāds bija pirmais populārākais burvju triks pasaulē, redzēs tā demonstrējumu, būs liecinieki cilvēka levitācijas iespējamībai un būs daļa no "trīsgalvainas Amazones džungļu puķes" ilūzijas.

Ieskatīsimies iluzionisma vēsturē Latvijā, uzzināsim par spilgtākajiem Latvijas iluzionistiem 19. gs. un 20. gs sākumā. Virtuālas ekskursijas laikā skolēniem būs iespēja izstaigāt maģisko Iluzionisma muzeju, – teātri divos stāvos, kā arī ieskatīties slavenā amerikāņu iluzionista Hudini atslēgu noslēpumu kambarī un uzzināt, kurš burvju mākslinieks pirmais izdomāja burvju Kino trikus.

Kontaktinformācija

Inese Mežgale, e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , tel. nr.: 26191261

Dace Pecolli, e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , tel. nr.: 29470394

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu