Iniciatīva "Latvijas skolas soma" ļaus skolēniem plašāk iepazīt kultūras norises

04.01.2018.

Vārdkopa Latvijas valsts simtgade šogad skanēs daudz biežāk, nekā līdz šim. Un neskaitāmas reizes tiks stāstīts un analizēts, kā tiek iedzīvināts viens no lielākajiem simtgades projektiem „Latvijas skolas soma”, kas visās Latvijas skolās darbosies no nākamā mācību gada, precīzāk 6. septembra. 

Kā iniciatīva "Latvijas skolas soma" sekmēs skolēnu ciešāku iesaisti kultūras norisēs – raidījumā Ģimenes studija pieredzē dalās to skolu pārstāvji, kuri jau spēruši pirmos soļus iniciatīvas īstenošanā pilotprojektā.

Klausies raidījumu šeit:

Diskutē programmas „Latvijas skolas soma” vadītāja, Latvijas valsts simtgades biroja Izglītības un jauniešu projekta vadītāja Aija Tūna, Jelgavas novada pašvaldības izglītības pārvaldes galvenā speciāliste, kas koordinē vienu no Latvijas novados notiekošajiem pilotprojektiem Ineta Freimane un Juglas vidusskolas direktora vietniece, skolotāja Ieva Gaņģe. Pa tālruni sarunā iesaistās Ventspils novada Izglītības pārvaldes metodiķe Tamāra Kuciņa.

Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Avots: Latvijas Sabiedriskie mediji

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu