Iniciatīvas "Nacionālo dārgumu jaunatklāšana" noslēgums

03.09.2018.

Latvijas valsts simtgades svinību programmā iekļautās Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu jauniešu iniciatīvas "Nacionālo dārgumu jaunatklāšana" trešais, noslēdzošais posms ir aizvadīts, un jau 5. septembrī aktīvākās klases un skolas tiks godinātas svinīgā ceremonijā ar Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un iniciatīvas patroneses, Latvijas Valsts prezidenta kundzes Ivetas Vējones dalību. Iniciatīvā skolēni 3 gadu garumā tika aicināti apmeklēt ne tikai 20 iniciatīvā iekļautos nacionālos dārgumus, bet arī pieteikt un apmeklēt lokālos dārgumus Jelgavas pilsētā, Jelgavas un Ozolnieku novados.

Iniciatīvas ietvaros iesaistījušās vairāk nekā 290 klases no 27 izglītības iestādēm. 3 gadu laikā klašu kolektīvi pieteica vairāk nekā 850 lokālos dārgumus. Šajā iniciatīvā aktīvākās klases tiek apbalvotas ar lokāliem piedzīvojumiem, ko palīdz nodrošināt Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada pašvaldības un uzņēmēji.

Jelgavas pilsētā 1.-4.klašu grupā jeb mazajā līgā tiks sumināta PII ’’Zemenīte’’ 6.grupa un audzinātāja Evija Jansone, Jelgavas 4.vidusskolas 4.e un audzinātāja Ilze Miklaševica un Jelgavas 4.vidusskolas 2.b un audzinātāja Ilze Lillā. Vidējā līgā jeb 5.-9.klašu grupā tiks apbalvotas - Jelgavas 4.vidusskolas 7.c un audzinātāja Nataļja Gorškova, Jelgavas 4.vidusskola 9.a un audzinātāja Ginta Landorfa, kā arī Jelgavas 4.vidusskolas 6.c un audzinātāja  Dace Dombrovska-Baškirova. Lielajā līgā cildinās 3 Jelgavas Tehnikuma grupas - 210.grupu un audzinātāju Sigitu Tretjaku, 408.grupu un audzinātāju Sigitu Brakovsku un 410.grupu un audzinātāju Ilgu Cunsku-Brahmani.

Jelgavas novadā mazā līgā apbalvos Kalnciema vidusskolas 3.klasi un audzinātāju Daci Graubiņu, vidējā līgā - Vircavas vidusskolas 9.a un audzinātāju Līgu Dzintaru, lielajā līgā – Elejas vidusskolas 12.a  klasi un audzinātāju Mārīti Lazdu. Papildus divas specbalvas saņems Ozolnieku novada aktīvākās klases no Ozolnieku vidusskolas - 3.b un audzinātāja Vineta Zīverte un  9.b, kuras audzinātāja ir Inta Vaškevica.

Iniciatīvas noslēdzošajā posmā tiks cildinātas 5 skolas, kas iniciatīvā uzrādījušas patstāvīgu aktivitāti, iekrājot vairāk nekā 10 000 punktu. Visvairāk punktus ieguvis Jelgavas Tehnikums. Savukārt, proporcionāli visvairāk skolēni un klases iesaistījušās no Jelgavas 4. vidusskolas. Pasākumā tiks apbalvota arī Jelgavas Valsts ģimnāzija, Kalnciema vidusskola, Jelgavas 3. sākumskola.

Aktīvākās klases un skolas tiks apbalvotas 5.septembrī ar goda rakstiem un balvām. Pasākumā tiks godināti aktīvākie iniciatīvas atbalstītāji un 20 nacionālie dārgumi, kas 3 gadu laikā uzņēma skolēnus, dodot tiem īpašus uzdevumus: Gaujas Nacionālais parks, Ķemeru Nacionālais parks, Latvijas Nacionālais Arhīvs, Latvijas Nacionālais botāniskais dārzs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Nacionālais teātris, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Nacionālā opera un balets, Rāznas Nacionālais parks, Slīteres Nacionālais parks, Mākslas muzejs „Rīgas Birža”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, izstāžu zāle Arsenāls, Oskara Kalpaka muzejs un piemiņas vieta ”Airītes”, LKA Rīgas Kino muzejs, Romāna Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Latvijas Republikas Zemessardze,  Ziemassvētku kauju muzejs.

Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas noslēgumā skolēni pasniegs dāvanu Latvijai – laika kapsulu, kurā būs laba vēlējumi valstij un dokumenti par iniciatīvas norisi.

Šī laika kapsula, kas tiks dāvāta Latvijas Valsts prezidentam 2018.gada 5.septembrī, būs dāvana Latvijai nākotnē, ar vēlējumu to atvērt valsts 150. dzimšanas dienā, tādējādi ikviens iniciatīvā iesaistītais kļūst ne tikai par nākotnes, bet arī vēstures vēstnesi. Laika kapsulai sagatavoti vairāk nekā 8000 attēli no jauantklāšanas procesa un 150 vēlējumi Latvijai!

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Skolu jaunatnes iniciatīva „Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Miķelsone
Iniciatīvas "Nacionālo dārgumu jaunatklāšana" vadītāja
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.nacionaliedargumi.lv
www.facebook.com/nacionaliedargumi.lv/

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu