Jānis Ķirsis un Rūta Dūduma-Ķirse piedāvā audiovizuālu koncertlekciju "Lāčplēša dienā"

10.11.2021.

Par godu 11. novembrim, kad atzīmējam Lāčplēša dienu, mūziķi – dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis – ir radījuši audiovizuālu koncertlekciju "Lāčplēša dienā". Tā tapusi kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros.

Kā saka mūziķi, šī koncertlekcija ir izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Latvijas brīvības cīņās, atceroties un godinot visus tos, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti.

"Tā kā vēsturisko procesu kontekstā ir ļoti būtiska arī kultūras un mūzikas klātbūtne, šajā koncertlekcijā skanēs fragmenti no Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas "Lāčplēsis", mūzika no kinofilmām "Nameja gredzens", "Vella kalpi", "Pūt, vējiņi", Ērika Ešenvalda "Dvēseles dziesma"; tāpat arī citu latviešu komponistu radītā patriotiskā mūzika,» stāsta komponists Jānis Ķirsis. Koncertlekcijas muzikālo vēstījumu papildinās vēsturiski fotouzņēmumi un video fragmenti.

"Par piedalīšanos koncertlekcijas tapšanā liels paldies jāsaka mūsu skatuves kolēģiem un draugiem – mūziķiem Daumantam Kalniņam, Jānim Rubikam, Krišjānim Bremšam un Rihardam Gobam!" uzsver Rūta Dūduma-Ķirse.

Vairāk informācijas:

janiskirsis.com/lacplesa-diena/
Jānis Ķirsis, e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu