Jaunā un mūsdienīgā meklēšanas rīkā apkopots muzeju piedāvājums “Latvijas skolas somas” lietotājiem

19.01.2021.

Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam ir izveidots pārskatāms, lietotājam ērts un mūsdienīgs meklēšanas rīks, kas apkopo "Latvijas skolas somas" piedāvājumu Latvijas muzejos. Tas pieejams Latvijas Muzeju biedrības vietnē muzeji.lv, sadaļā "skolas soma". Projekts veidots ar mērķi attīstīt muzeju un izglītības iestāžu sadarbību, kā arī veicināt caurspīdību un izgaismot Latvijas muzeju plašo darbu ar skolēnu auditoriju.

Šobrīd, laikā, kad valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija un skolēni muzejus nevar apmeklēt klātienē, meklētājā atrodami tikai tie piedāvājumi, kas pieejami attālināti. Līdz ar muzeju atvēršanos sabiedrībai meklētājā būs pieejami simtiem piedāvājumu, ko Latvijas muzeji ir gatavi piedāvāt 1.-12. klašu skolēniem.

Kā komentē Latvijas Muzeju biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Grīnvalde: "Noteikti vēlos izcelt, ka šāds projekts ir unikāls ne tikai Latvijas mērogā, bet arī starptautiski, jo nav daudz piemēru, kur muzeji vai citas kultūras iestādes tik veiksmīgi spētu apvienoties, lai apkopotu savu piedāvājumu klāstu vienuviet."

Programmas "Latvijas skolas soma" mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

"Ne vienmēr cilvēki ikdienā novērtē, zina un izmanto to, kas pieejams muzejos. Caur skolēniem, iespējams, mēs sasniegsim arī ģimenes un plašāku sabiedrību, lai ieinteresētu par muzeju piedāvājumu," stāsta programmas "Latvijas skolas soma" vadītāja Aija Tūna.

Šobrīd piedāvājumu iespējams atlasīt pēc dažādiem pamatkritērijiem, piemēram, vecuma grupas, tēmas, ilguma, veida un citiem.

Latvijas Muzeju biedrība plāno nākotnē šo rīku attīstīt lietotājiem vēl draudzīgāku un noderīgāku, piemēram, pievienojot iespēju skolotājiem pieteikties un veikt apmaksu par pakalpojumu uzreiz platformā vai sniegt publiski redzamu atgriezenisko saiti, novērtējot nodarbības kvalitāti.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu