Jelgavas novada un Ozolnieku novada 5. - 6. klašu skolēnu erudītu konkurss „Latvijai 100”

27.11.2018.

Jelgavas un Ozolnieku novadā novembrī tradicionāli notiek 5. - 6. klašu skolēnu erudītu konkurss. Šogad, 22. novembrī 12 skolu komandas apliecināja savas zināšanas par tēmu “Latvijai 100”.

Zaļenieku KAV uzsaukums

Konkursa mērķis - veicināt izpratni par Latvijas valsts simtgades programmu, interesi par jaunradītajām tradīcijām un vērtībām.

Ne visiem, arī pieaugušajiem, ir skaidrs, kāpēc mēs svinam savas valsts jubileju nevis vienu dienu  -  2018. gada 18. novembrī, bet gan piecus gadus, kāpēc katram no tiem ir dots savs vārds – GRIBA, DZIMŠANA, VARONĪBA… un kāpēc tieši tāds vārds. Šajā vecuma posmā vēl Latvijas vēsturi skolā nemāca, bet, piedzīvojot tik lielu notikumu savas valsts vēsturē, neatkarīgi no formālās izglītības programmas, ir svarīgi veidot izpratni, ka nekas būtisks, nozīmīgs un ilgtspējīgs nerodas vienā dienā.  

Gatavojoties konkursam, skolēni iepazinās gan ar no jauna radītajām kultūras vērtībām – grāmatām, izstādēm, filmām, koncertiem un teātra izrādēm, gan izpētīja sava pagasta un novada līdzdalību aktivitātēs: ozolu stādīšanā akcijā “Apskauj Latviju!”, iedvesmas stāstu stāstīšanā “TUESI.LV”, dziesmu un deju svētkos, gan apliecināja savu izpratni par jauno tradīciju - piemēram, Baltā galdauta svētku - būtību un turpinājumu.

Staļģenes vidusskolas novēlējumiMēs dzirdējām daudz iedvesmojošu stāstu par to, kā piepildās mūsu skolēnu “skolas soma”, kas jau piedzīvots, kādi sapņi un ieceres programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Un daudz sirsnīgu, aizkustinošu un ļoti personīgu vēlējumu savai valstij. 

Neatkarīgi no sasniegtajiem rezultātiem, punktu skaita un vietas rezultātu tabulā šis konkurss veidoja un apliecināja  skolēnu izpratni par pašu svarīgāko -  “Es esmu Latvija” -  katra cilvēka iesaistīšanās, līdzdarbība un iniciatīva veido valsti, kurā mēs dzīvojam.

Vircavas vidusskolas vēlējumi

Konkursa pirmo trīs vietu ieguvēji – Ozolnieku vidusskolas, Staļģenes vidusskolas un Garozas pamatskolas komandas - kā balvu saņēma iespēju doties ekskursijā uz Rīgas Brāļu kapiem (jau ļoti tuvu ir nākamais nozīmīgais Latvijas valsts simtgades svinēšanas gads – VARONĪBA) un radošā nodarbībā Sveču darbnīcā paši pagatavot sveces savas ģimenes Adventes vainagam.

Informāciju sagatavoja:
Ineta Freimane
Jelgavas novada pašvaldības IP
galvenā speciāliste interešu izglītības jomā

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu