Kā tapa dziesma par godu Baltijas ceļa 30. gadadienai

30.09.2019.

Pirms mēneša visā Baltijā ar dažādiem notikumiem – izstādēm, veltījumiem, atceres stāstiem un citiem notikumiem – plaši tika atzīmēta Baltijas ceļa 30. gadadiena. Viens no veltījumiem tika prezentēts 21.augustā, kad trīs Baltijas valstu mūziķi - Latvijas grupa "Instrumenti", dziedātāja no Lietuvas Jazzu un Igaunijas grupas Ewert and the Two Dragons līderis Everts Sundja (Ewert Sundja) -  pirmo reizi izpildīja jaunu dziesmu "Via Baltica".

Dziesmas tapšanas videostāts

"Šodien Baltijas ceļa stāsts šķiet pilnīgi unikāls, taču tolaik šķita, ka vienkārši nav iespējams rīkoties citādi. Viens cilvēks nespēj neko sasniegt bez citu līdzīgi domājošu cilvēku atbalsta, un šādi pasākumi to tūkstoškārtīgi pierāda. Kad mēs esam vienoti, mēs esam krietni spēcīgāki nekā mēs to spējam aptvert," norāda Reinis Sējāns no grupas "Instrumenti". 

"Šis kopdarbs ar Baltijas gara brāļiem un māsām visupirms ir kā sirsnīga pateicība mūsu vecākiem un vecvecākiem, kuri 1989. gada 23. augustā bija daļa no stiprākās ķēdes pasaulē. Ja skaņās iekodētie viļņi spēs iešūpot vismazākos lietuviešu, igauņu un latviešu ķiparus mūsdienās - tas dos neizmērojamu prieku un ticību, ka tautas spēj kļūt arvien saliedētākas un arvien atmosties ne tikai tumšā stundā," Jānis Šipkēvics no grupas Instrumenti. 

Dziesmas pirmatskaņojums notika airBaltic lidmašīnu angārā kopā ar projekta ierosinātāju airBaltic. Vērienīgā Baltijas ceļa simtgades atceres pasākuma ietvaros lidsabiedrība sveica Baltijas valstis ar trīs valstu karogu krāsās rotātām lidmašīnām un mūziķi izpildīja jaunradīto dziesmu "Via Baltica". 

Dziesmas videoklips tapis sadarbībā ar Vides Filmu studiju, klipa režisors ir Dainis Kļava un operators Jānis Šēnbergs. 

Dziesmas video 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu