Karostas festivāla darbi visu vasaru apskatāmi Karostā

19.06.2020.

"Karostas festivāls "Trīsdesmit neatkarības gadi 1990-2020"", kas Liepājā notika no 8. līdz 14. jūnijam, ir noslēdzies, bet Karostā arī turpmāk var apskatīt festivāla laikā tapušos mākslas darbus.

Invalīdu ielā netālu no Karostas cietuma ir apskatāms Eduarda Dubrovska lielformāta sienas gleznojums.

"No dižā tautas koka lielvaras reiz atstāja vien celmu, kura gredzenos varam skaitīt savu vēsturi un apzināties, kas bijām, bet mūsu saknes ir dziļas un mēs augam no jauna. Ar kopīgu mērķi atbrīvojam asnus no pagātnes važām, lai mēs augtu diži un patiesi brīvi. Veltījums 30 neatkarības gadiem Karostā, 1990.-2020."

Karostas cietumā apskatāmas mākslinieču Agneses Rudzītes, Justīnes Seiles–Urtānes un Kristīnes Dekovices izgleznotās un iekārtotās kameras. Karostas cietuma darba laiks ir katru dienu no pulksten 10.00 līdz 18.00. Gida vadītas ekskursijas sākas katrā apaļā stundā.

Redanā apskatāmi divu mākslinieču darbi, kas tapuši šī gada festivālā un vairāki pērnā gada festivāla darbi. Šogad Redanā mākslas darbus radīja Katrīna Vīnerte no Talsiem un Katrina Kolk no Tartu. Redans ir atvērts apmeklētājiem katru dienu no pulksten 11.00 līdz 17.00. Katrina Kolk par savu darbu:

"Lielformāta gleznojumā izvēlētas Latvijas un Igaunijas nacionālās krāsas un baltiešu tautu rakstu elementi. Akmeņi simbolizē jūras krastu, kas vieno Latviju un Igauniju, stirna ataino cīņu starp tehnoloģijām un dabu mūsdienu sabiedrībā, vienlaikus tā ir atsauce uz Karostas militāro mantojumu."

Divi jauni gleznojumi apskatāmi Ziemeļu fortos. Klara Kabrera (Clara Cabrera) ir uzgleznojusi Liepājas Pētertirgus ainu, savukārt mākslinieks Elements savu darbu nosaucis "Нептун следит за базаром" (Neptūns vēro tirgu / domā, ko runā).

Karostas ūdenstornī ir apskatāmas vērienīgas Rituma Ivanova un Agates Apkalnes gleznu izstādes, ko mākslinieki atveduši izstādīšanai Karostā, kā arī Tallinas mākslinieces Alina Orav glezna un Baibas Ābelītes instalācijas.

Rituma Ivanova speciāli Karostas ūdenstornim radīta lielformāta (4 x 2,6 metri, akrils uz audekla) glezna "Esmu" attēlo mākslinieka Rituma Ivanova pašportretu, kura radīšana aizņēma nedēļu. Gan gleznas izmērs, gan sajūta atbilst atrašanās vietai dēļ tīras izkliedētās gaismas un baltā kuba formāta. Uzdodot eksistenciālus jautājumus, pēdējā laikā Ivanovu aizrauj cilvēka būtība, izpausme un identitāte. Šis pašportrets papildina mākslinieka pašizpēti. Gleznas pamatā ir fotogrāfa Māra Ločmeļa slapjās plates fotoattēla fragments.

Karostas ūdenstornī turpina strādāt mākslinieki Egons Peršēvics un Agate Apkalne. E.Peršēvics turpina mālā atveidot Baltijas nāru, ko vasaras beigās paredzēts ielaist ūdenī pie Ziemeļu mola. Tornis atvērts apmeklētājiem darba dienās no pulksten 16.00 līdz 19.00 un nedēļas nogalēs no pulksten 14.00 līdz 17.00. 23. un 24. jūnijā Karostas ūdenstornis būs apmeklētājiem slēgts.

Karostas festivālu organizēja Karostas glābšanas biedrība. Projekts tika īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai – 100" un Liepājas pilsētas domes atbalstu.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu