kim? uzsāk projektu “Trauma un atdzimšana: laikmetīgās tikšanās”

21.03.2017.

kim? Laikmetīgās mākslas centrs paziņo par starptautiska projekta “Trauma un atdzimšana: laikmetīgās tikšanās” uzsākšanu un "open call" rezultātus  vasaras rezidencei Rīgā š.g. jūlijā.

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros notiekošās rezidences mērķis ir vērst uzmanību uz attiecībām starp Rietumiem un Austrumiem, Eiropu un Krieviju, kas veidojušās kopš Otrā Pasaules kara un ir nozīmīgas šodien Latvijas identitātei, pagātnes izprašanā un tās pieņemšanā. Divu nedēļu garās rezidence Rīgā kopā pucēs jauno paaudzi un jauniešu auditoriju no Latvijas un starptautiski, lai ar mākslas un kultūras starpniecību, - gan atskatoties pagātnē (īpaši uz Aukstā kara periodu), gan vēršot uzmanību uz laikmetīgām aktualitātēm Latvijā un Baltijā, veicinātu savstarpējo sakaru veidošanos un stiprināšanos sociālpolitiskā un kultūrvēsturiskā kontekstā.

2017. gada janvārī kim? Laikmetīgās mākslas centrs izsludināja pieteikšanos rezidences programmai “Trauma un atdzimšana: laikmetīgas tikšanās”. Ar prieku paziņojam, ka dalībai izvēlēti šādi dalībnieki (un viens mākslinieku duo): Ambra Migliorisi (Itālija), Anna Balázs (Ungārija), Dorian Batycka (Kanāda/Polija), Enrico Floriddia (Itālija), Eugene Birman (ASV), Jozs Bitelli (Lielbritānija), Liene Pavlovska (Latvija), Monika Lipšic (Lietuva), Nogr (Nadia Degtyareva, Nick Degtyarev, Krievija), Pjotr Zjerebtsov (Krievija), Vasilis Papageorgiou (Grieķija), Vitalij Strigunkov/Vitalijus Strigunkovas (Lietuva).

Rezidences organizatori saņēma vairāk nekā 90 pieteikumu no visas pasaules, un izvēlēties projekta dalībniekus nebija viegli, jo visi pieteikumi bija interesanti un konkurētspējīgi. Apsveicam dalībai izvēlētos māksliniekus un priecāsimies viņus satikt, iepazīt un kopīgi darboties projektā “Trauma un atdzimšana: laikmetīgas tikšanās”. Programma sāksies Maskavā 2017. gada maijā un turpināsies no 2017. gada 8.jūlija līdz 22. jūlijam ar rezidenci Rīgā.

Rezidences programmu Rīgā veidos dažādu jomu konsultanti un eksperti, kuru uzmanības centrā būs tēmas, kas saistītas ar Austrumu un Rietumu attiecībām Austrumeiropas kontekstā, galveno vērību veltot Baltijas valstīm un to kompleksajai vēsturei. Īpaša uzmanība rezidences programmā tiks veltīta Rīgas infrastruktūrai un vēsturei, jo Rīga, kas jau izsenis bijusi reģiona centrs, ir pilsēta ar bagātu un sarežģītu vēsturi, turklāt tās seja ir mainījusies gadsimtu gaitā. Rezidences programmas saturu veidos igauņu māksliniece Marge Monko, Lietuvas akadēmiķe, Kingstonas Universitātes (Londona) pasniedzēja Eglė Rindzevičiūtė un antropologs Viesturs Celmiņš no Latvijas. Rezidences programmā paredzēti arī publiskie lasījumi un prezentācijas, kā arī tā kalpos par pamatu ceļojošai grupas izst ādei, kas norisināsies R īg ā, kim? Laikmet īg ās m ākslas centr ā 2018.g. pavasarī, lai tālāk ceļotu uz Bunkier Sztuki, Krakovā un BOZAR, Briselē.

Vasaras rezidence tiek veidota Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” (2015–2018) līdzfinansētā projekta Trauma & atdzimšana. Kultūras saiknes starp Austrumeiropu un Rietumeiropu ietvaros. Projekta rāmis ir vēsturiska izstāde “Facing the Future. Art in Europe (1945-1968)”, kas tiek organizēta sekojošās organizācijās – BOZAR Briselē , ZKM, Karlsruē un Puškina Muzejs, Maskavā. Projektu no Latvijas puses atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Projekta partneri:

BOZAR Mākslas centrs (Brisele), Cittadellarte-Fondazione Pistoletto (Biella), Puškina Valsts tēlotājmākslas muzejs (Maskava), ZKM mākslas un mediju centrs (Karlsrūe), Valsts muzejs un izstāžu centrs ROSIZO (Maskava), Laikmetīgās mākslas galerija Bunkier Sztuki (Krakova), Jyväskylä universitāte (Jyväskylä), Austriešu kultūras forums Maskavā (Maskava), Tretjakova galerija (Maskava).

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu