Kino centrs: Latvijas kino pasaulē pašlaik – klusums pirms vētras

15.07.2017.

Latvijas kino pasaulē pašlaik ir klusums pirms vētras – augustā notiks simtgades filmu atklāšana un kā pirmā pirmizrādi piedzīvos režisora Vara Braslas spēlfilma "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru", to intervijā Latvijas Radio teica Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

INTERVIJU AR KRISTĪNI MATĪSU VAR NOKLAUSĪTIES ŠEIT

Matīsa norādīja, ka kino nozare bija pirmā, kas sāka gatavoties Latvijas simtgades svinībām, ņemot vērā, ka filmu uzņemšana prasa samērā ilgu laiku. "Filma nekad nevar tapt viena gada ietvaros," sacīja Matīsa.

Latvijas simtgadei veltīto filmu programma tiks atklāta 18. augustā ar režisora Braslas spēlfilmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" pirmizrādi Latvijas kinoteātros. "Tā ir sagadījies, ka simtgades filmas varēsim atklāt ar filmu, kas varētu patikt visām paaudzēm," teica centra pārstāve.

Viņasprāt, katrs kino skatītājs Latvijas simtgades filmu klāstā varēs atrast ko sev. Simtgades filmu vērtēšanas žūrijā bija rakstniece Māra Zālīte, kinorežisors Jānis Streičs un citi sabiedrībā zināmi kultūras ļaudis.

Matīsa sacīja, ka Latvijas kino nozarē pēdējie gadi bijuši visai saspringti – darāmā bija daudz, un beidzot ir tā, ka ar zināmu regularitāti iespējams redzēt Latvijā radītas filmas pirmizrādi. Pērn ļoti apmeklētas bija atšķirīga žanra filmas – Andreja Ēķa filma "Svingeri" un Viestura Kairiša "Melānijas hronika".

Jau vēstīts, ka Nacionālā kino centra programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei” kopumā top 16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, divas animācijas un astoņas dokumentālās filmas. „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” ir pirmā Latvijas simtgades filma, kas nonāk uz ekrāniem jau šogad, vēlāk rudenī plānotas vēl divas dokumentālo filmu pirmizrādes.

Avots: Latvijas Sabiedriskie mediji

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu