Klajā laists latviešu tautasdziesmu krājums „Kumeliņi, kumeliņi...”

26.03.2018.

Latvijas valsts simtgadē klajā laists latviešu tautasdziesmu krājums „Kumeliņi, kumeliņi...”, kurā apkopotas skaistākās latviešu tautasdziesmas par zirgiem, tās papildina fotogrāfijas, kurās iemūžināti zirgaudzētājas Ritmas Jedinakas audzētie un lolotie Latvijas siltasiņu šķirnes zirgi Ropažu novadā visos gadalaikos.

Latvietim viņa kumeliņš ir bijis līdzās ik dienu – gan kā uzticams draugs, gan kā neatsverams palīgs, gan kā cīņu biedrs, bet pašu latvieti ļaudis vērtēja pēc viņa zirga un mākas apieties ar to. Savus kumeliņus latvieši apdziedājuši arī dainās, cildinot to nozīmīgumu, spēku, eleganci, uzticību un strādīgumu... Mums ir pašiem savas tautas dziesmas un sava Latvijas siltasiņu zirgu šķirne. Šajā grāmatā zirgaudzētāja vēlas dalīties ar lasītājiem savas dzīves skaistajos mirkļos kopā ar zirgiem. Satieciet viņus, un Jūs sapratīsiet, ka tie nav tikai zirgi!

„Joprojām es baudu ikvienu jaunu dienu un mirkļus Ropažos kopā ar zirgiem, un viņi nebeidz mani pārsteigt un iepriecināt. Es priecājos par savām „bišu mātēm” - ķēvēm, ikreiz izsapņojot katru mazo kumeļu, pirms tas vēl atskrien pavasarī, par ērzeļu staltumu un eleganci, es priecājos par auļojošu zirgu baru, par jaunzirgu rotaļām un niķiem, par siena smaržu, rudens lapām, par mazajiem jātnieciņiem un lielo sportistu panākumiem, par kamanās mestu sniegu un siltu zirga buču...” stāsta Ritma Jedinaka.

Krājums izdots sadarbībā ar SIA „Kursīte & Priedītis” un biedrību „Para Equestrian Support Fund”, lai popularizētu Latvijas siltasiņu zirgu šķirni kā nacionālo vērtību un latviešu dainas kā senāko un nozīmīgāko latviešu folkloras sastāvdaļu un latviskās identitātes pamatu.

Informāciju sagatavoja:
Inga Kursīte
„Kursīte & Priedītis”, valdes locekle
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu