Teātra trupa KVADRIFRONS piedāvā klausāmizrādi "Rolanda dziesma"

15.12.2020.

Teātra trupa KVADRIFRONS piedāvā klausāmizrādi "Rolanda dziesma". Tas ir materiāls, kas jauniešus iepazīstinās ar citas formas teātri un pasaules literatūras klasikā balstītu latviešu orģināldramaturģiju. Šis darbs paplašinās izprati par teātra pieredzi, atraisot atvērtību un prieku par piedzīvoto. Klausāmizrāde ir pilnībā piemērota pandēmijas apstākļiem, jo viss, kas klausītājam nepieciešams, ir uzlādēta mobilā ierīce.

Precīzs izrādes garums atkarīgs no katra klausītāja veiktajām izvēlēm. Stundu līdz stundu četrdesmit garais audiālais piedzīvojums pieprasa nepārtrauktu līdzdalību notikumā - varoņu ceļus izrādes klausītājs izvēlas, spiežot taustiņu 1, 2, vai 3, tā pašam iesaistoties un radot unikālu stāstu.

Klausāmizrāde "Rolanda dziesma" balstīta tāda paša nosaukuma franču viduslaiku eposā, kurā poētiski aprakstīta karavadoņa Rolanda un viņa karaspēka sagrāve cīņā ar baskiem. Eposs sastāv gandrīz tikai no kaujas ainām, kas bagātas ar asinīm un iekšējiem orgāniem. Galu galā, tieši šādā veidā īsti bruņinieki risina problēmas – gan personiskās, gan valstiskās, gan ar ticības jautājumiem saistītās.

KVADRIFRONA versijā eposa darbība pārcelta uz mūsdienu Latviju - asiņainajā sadursmē iesaistās nevis franču un basku karaspēki, bet gan Latvijas lauku kori, kas cenšas pārspēt viens otru talantā un viltībā, lai nokļūtu Rīgā, Dziesmu svētku noslēguma koncertā.

Izrāde - tāpat kā vecfranču eposs - vēsta par negantu cīņu naida izraisītas konkurences vārdā, kuras vēsturiskais pamatojums jau sen zudis pagātnes muklājos. Tā pat kā orģināldarbā netrūkst asiņainu ainu un skarbu izteicienu, kas veltīti pretiniekiem.

Izrāde tikusi nominēta 2019./2020. gada sezonas Spēlmaņu nakts balvai kategorijā "Gada notikums digitālajā vidē", kā arī balvai "Kilograms Kultūras" kategorijā "Teātris".

No skolēnu atsauksmēm: "Ohh, damn! Tikko ar klasi noklausījāmies "Rolanda dziesmu"! Reāli super, vairumam patika, tika līdz beigām ar interesi (..) Good job!!!"

Ja vēlaties iegādāties biļetes savai klasei programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros, sazinieties ar KVADRIFRONS "Latvijas skolas soma" koordinatori Annu:  Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! / 288072325

Instrukcija, kā nokļūt Rolanda piedzīvojumā, meklējama mājaslapā kvadrifrons.lv.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu