Tiešsaistē notiks Kultūras kanona konkursa "Kultūras kanons: mērs vai impulss izaugsmei?" fināls

02.03.2021.

12. martā no plkst. 9.30 līdz 17.00 tiešsaistē norisināsies Kultūras kanona konkursa "Kultūras kanons: mērs vai impulss izaugsmei" fināls, ko ikvienam interesentam būs iespēja skatīties tiešraidē Latvijas Kultūras kanona (www.facebook.com/kulturaskanons) un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (www.facebook.com/lnb.lv) Facebook lapās.

Finālā 15 skolēnu komandas no visas Latvijas prezentēs konkursa ietvaros tapušos videostāstus, kas veltīti augšanas ideju daudzveidīgajām izpausmēm Kultūras kanonā iekļautajos mākslas darbos un kultūras vērtībās.

Ķermeņa augšana, prāta un gara izaugsme ir sajūtas un pieredze, kas pavada ikvienu vidusskolēnu. Augšanai ir savi mērogi un cikli cilvēku un valstu dzīvēs. Augot ir vēlme saglabāt drošību, stabilitāti, nemainību, vienlaikus apstrīdēt kanonus un standartus. Konkursa pirmajā kārtā skolēni pētīja un pārdomāja augšanas un izaugsmes tēmu Kultūras kanona vērtībās, konkursa finālā veidojot videostāstus par Kultūras kanona vērtību saikni ar viņu personisko, individuālo izaugsmi, kā arī apkārtējā sabiedrībā, valstī un visā pasaulē notiekošajām pārmaiņām. Videostāsti būs jauniešu veltījums Latvijas valsts simtgades svinību noslēdzošajam piektajam gadam – 2021. gadam –, kura moto ir "Augšana".

Konkursa finālisti

Konkursa finālā videostāstus prezentēs: no Kurzemes reģiona – Ventspils 4. vidusskola, Brocēnu vidusskola un Liepājas Valsts 1. ģimnāzija. Latgales reģiona – Ludzas pilsētas ģimnāzija un Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija. No Rīgas un Pierīgas – Rīgas Kultūru vidusskola, Rīgas 64. vidusskola, Āgenskalna Valsts ģimnāzija un Rīgas Romas katoļu ģimnāzija. No Vidzemes reģiona – Privātā vidusskola Ādažu Brīvā Valdorfa skola, Cēsu Valsts ģimnāzija un Valmieras Valsts ģimnāzija. No Zemgales reģiona – divas komandas no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas Mūzikas vidusskolas komanda. 

Programma

Konkursa norisi kopumā organizē Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas valsts simtgades biroju, Valsts izglītības satura centru un projektu "Kompetenču pieeja mācību saturā" (Skola2030).

Ar konkursa norises gaitu var iepazīties Latvijas Kultūras kanona mājaslapā www.kulturaskanons.lv, Facebook lapā www.facebook.com/kulturaskanons un Latvijas Kultūras akadēmijas mājaslapā www.lka.edu.lv.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu