Latvieši no 25 Eiropas valstīm tiekas pirmajā Eiropas Latviešu kongresā

28.07.2017.

28.jūlijā, Latvijas Simtgades ietvaros atklāts vēsturē pirmais Eiropas Latviešu kongress, kura ietvaros 266 dalībnieki no 25 valstīm apvienos diasporas zināšanas, pieredzi un kontaktus, lai kopīgi veidotu Simtgades ceļa karti - praktiskas iniciatīvas un soļus Latvijas attīstībai.

Uzrunājot kongresa dalībniekus, Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, apliecināja: “Latvijai ir nepieciešama ārvalstīs dzīvojošo tautiešu pieredze, zināšanas un pilsoniskā aktivitāte, iestājoties arī par vērtībām, kas nosaka tīrāku un caurspīdīgāku politiku mūsu valstī.”

Linda Pavļuta, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja, uzsvēra: "Latvijas cilvēki Eiropā jau ir ieguldījuši ievērojamu darbu Latvijas lielās jubilejas atzīmēšanai. Un šajā procesā ir sajūta, ka mēs visi esam kopā, robežas nav šķērslis, tieši pretēji - tā ir iespēja palielināt redzesloku un sajūtu par Latviju. Arī Eiropas Latviešu apvienības (ELA) ideja un vēlme veidot Latvijas Simtgades ceļa karti nākamajiem simt gadiem, kas ir šī kongresa virsuzdevums, ir ļoti auglīga.”

ELA priekšsēdis Kristaps Grasis (Vācija) apstiprināja: “Simtgades ceļa karte kalpos par paraugu sadarbībai, apliecinot ārlatviešu vēlmi un gatavību iesaistīties, lai veidotu stipru un pārticīgu valsti, ar ko lepoties gan mājās, gan tālu pāri tās robežām.”

Kongresa norise līdz 30.jūlijam turpināsies uz prāmja Rīga-Stokholma-Rīga. Simboliskā došanās prom un atgriešanās ar jaunu atziņu, draudzību un pieredzes bagāžu, atainos arī ārpus valsts dzīvojošo latviešu ceļu un noturīgo sasaisti ar Latviju.

Simtgades ceļa karte tiks veidota, apkopojot Latvijā un tālu ārpus tās robežām dzīvojošo latviešu idejas un priekšlikumus valsts attīstībai tādās jomās kā sabiedrības veselība, izglītība, kultūra, mediju loma, ekonomika un citās. Tā ietvers arī praktiskas iniciatīvas, ko ikviens Eiropas Latviešu kongresa dalībnieks apņemsies paveikt savā ikdienā.

Pirmo Eiropas Latviešu kongresu 2017. gada 28.-30.jūlijā organizē Eiropas Latviešu apvienība sadarbībā ar partneriem Latvijā. Kongress norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros un kļūs par nozīmīgu šīs vasaras notikumu, kurā tiks apkopotas idejas un labās prakses piemēri Latvijas attīstībai nākamajā simtgadē. Kongress tiek sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu, un tā norisi atbalsta Ārlietu ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Kongresu papildinās sadarbībā ar Kultūras ministriju un Pasaules Brīvo latviešu apvienību rīkotā Pasaules Latviešu konference, kas 30.jūlijā notiks Rīgā. Organizatori cer, ka ilgtermiņā šie pasākumi varētu veidot pasaules latviešu enkuru Latvijā, kas regulāri aicina pulcēties un strādāt pie kopīgām idejām valsts attīstībai.

Eiropas Latviešu kongress tiek rīkots projekta NR.2015.LV/DP/13_MAC "No Eiropas Latviešu kultūras svētku Dziesmu un deju lielkoncerta 2015. gadā uz Eiropas Latviešu kongresu 2017. gadā” ietvaros ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu.

Par Eiropas Latviešu apvienību

ELA ir apvienojušās 22 latviešu un latviešu sadraudzības nevalstiskās organizācijas no 17 Eiropas valstīm ārpus Latvijas. ELA mērķis ir pārstāvēt Eiropas latviešu diasporas intereses, saskaņot biedru organizāciju darbību informācijas, latviskās izglītības un kultūras un pilsoniskās līdzdalības jomās, kā arī veicināt sadarbību starp biedru organizācijām un partneriem Latvijā. ELA ir Latvijā reģistrēta biedrība ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu.

Informāciju sagatavoja:
Dace Helmane
ELA komunikācijas konsultante
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
29110260

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu