Latvijas Banka izlaiž 20 eiro zelta kolekcijas monētu "Zelta saktas. Pakavsakta"

31.08.2017.

Latvijas Banka ceturtdien, 31. augustā, izlaiž 20 eiro zelta kolekcijas monētu "Zelta saktas. Pakavsakta". Monēta ar pakavsaktas atveidojumu turpina Latvijas saktām veltīto zelta kolekcijas monētu sēriju, kas rotā Latviju valsts 100 gadu jubilejā. 2016. gada novembrī tika izlaista kolekcijas monēta ar ripsaktas atveidojumu, bet jubilejas, 2018. gadā, sēriju noslēgs zelta kolekcijas monēta ar burbuļsaktas atveidojumu.

Kolekcijas monētas "Zelta saktas. Pakavsakta" grafisko dizainu veidojusi Ingūna Elere,  plastisko veidojumu – Solvita Rulle. Saskaņā ar mākslinieces Ingūnas Eleres ieceri saktas atveids uz monētas nes gadsimtiem senas ziņas, savukārt monētas aversā izvietoti tēmturi, iezīmējot laiktelpu, kurā dzīvojam pašlaik. Sakta stāsta par senāku laiku Latvijas vēsturē, bet monētas otra puse – par šodienu, kā mēs komunicējam virtuālajā vidē, sociālajos tīklos, kā iezīmējam sev svarīgas tēmas.

Monētu no 31. augusta plkst.8.30 varēs iegādāties:

  • Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu iegādes vietnē internetā e-monetas.lv. (Kā iepirkties.)
  • Latvijas Bankas kasēs, K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā.    

Monētas cena  – 270.00 eiro
Maksimālā tirāža  – 4 000 eksemplāru
Monēta izgatavota Münze Österreich Aktiengesellschaft (Austrija)

Avots: monetas.bank.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu