Latvijas Institūts prezentēs īsfilmu "Act Baltic Way"

16.08.2019.

Atklājot Baltijas ceļa 30. gadadienas nedēļu, Latvijas Institūts 19. augustā, plkst. 11.00 Tautas Frontes muzejā prezentēs Reiņa Spailes režisēto īsfilmu #ActBalticWay, kas tapusi pēc LI iniciatīvas.

Īsfilmas radošā ideja balstās uz iespēju vārdu salikumu "Baltic way" tulkot arī kā "Baltijas stils". Filma rosina vērtēt, kā "Baltic way" darbotos šodien – politikā, sadzīvē, attiecībās un citur.

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas cilvēku mierpilnā, bet mērķtiecīgā sadošanās rokās atbildīgā un nevardarbīgā veidā, pievērsa pasaules uzmanību Baltijas valstu situācijai un risināja problēmu. "Act Baltic Way" ir aicinājums uz apzinātu rīcību šodien, -laikā, kad protesta jēdziens pasaulē arvien biežāk saistās ar agresiju, grautiņiem, terora aktiem vai citām negatīvām izpausmēm, ko redzam dzīvē vai ziņās.

Interesanta detaļa - īsfilma ir filmēta uz 16 mm lentas, tādējādi radot arī vizuālu saiti ar 1989.gada videomateriāliem.

Īsfilma tapusi, pateicoties visu iesaistīto atsaucībai – gan filmēšanas komandai, gan vairāk nekā 60 dalībniekiem, kuri piekrita piedalīties šajā projektā idejas, nevis atalgojuma vārdā. Īpašs paldies atsaucīgajiem cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuri pārvarēja grūtības, lai ierastos uz filmēšanu, kā arī skolēniem, kuri ziedoja savas vasaras brīvdienas...

Filmas pirmizrāde paredzēta 19. augustā, kad aicinām arī visus mūsu sadarbības partnerus – medijus ārpus Latvijas, vēstniecības, pārstāvniecības un diasporas organizācijas izplatīt šo video savos kanālos un izmantot demonstrējot publiskajos Baltijas ceļa svinīgajos pasākumos.

1989. gada 23. augustā aptuveni divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu, lai pieminētu 1939. gada 23. augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu un vienam otru stiprinātu cīņā par kopīgu mērķi – Baltijas valstu neatkarības atgūšanu.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu