Latvijas Jauniešu NVO festivālā diskutē par Latvijas simtgades svinību mērķiem

24.04.2016.

Ko jaunietim nozīmē Latvijas valsts simtgades vēstījums "es esmu Latvija"? Ko gaidām no valsts simtgades svinībām un ko paši varam izdarīt, lai tās būtu izdevušās? Kādu pasaules rekordu Latvijas jauniešiem vajadzētu uzstādīt 2018. gadā – Latvijas simtgades gadā? Kāda būs valsts otrā simtgade? Šie bija tikai daži no kopumā 15 jautājumiem, kurus pārrunāja Latvijas Jauniešu NVO festivālā "Jaunieši iesaistās". Jauniešu diskusija par valsts simtgades svinību iecerēm un jauniešu plāniem tika organizēta sadarbībā ar jauniešu Apvienība JUMS no Bauskas.

Saruna notika "Apvienības JUMS" pozitīvo sarunu projekta "5 krēsli & 15 cepumi" ietvaros. Kā uzsver idejas autori, projekta mērķis ir vairot pasaulē, virtuālajā vidē pozitīvas un gaišas domas, kā arī rosināt cilvēkus diskutēt klātienē, nevis interneta vidē.

Sarunā piedalījās: Santa Jēkabsone no Nītaures, Latvijas Jaunatnes Padomes (LJP) valdes loceklis Edgars Muktupāvels, ģeogrāfijas studente un biedrības Jauniešu organizācija Nītaureņi aktīviste Dina Ivanova, Alma Brinkmane, jauniete no Jūrmalas un biedrības "Patvērums "Drošā māja" brīvprātīgā - Lauma Buša.

Jauniešu NVO festivāls “Jaunieši iesaistās” jau otro gadu pēc kārtas tiek organizēts ar mērķi veicināt savstarpējo pieredzes apmaiņu un sadarbību starp jauniešu organizācijām un organizācijām, kas strādā ar jauniešiem no visas Latvijas. Šajā festivālā, līdzās vairāk nekā 30 jauniešu nevalstiskajām organizācijām, pārstāvēta bija arī Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteja. 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu