Latvijas karoga ceļa pietura Maskavā

30.05.2018.

Latvijas karoga ceļa pietura Maskavā

2018.gada 26.maijā Latvijas vēstniecībā Krievijā tika sagaidīts un godināts īpaši austais, ceļojošais Latvijas karogs. Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš un Maskavas latviešu kultūras biedrības vadītājs Jānis Dambītis atklāja svinīgo pasākumu.

Foto: Kaspars Svilāns

Uz Latvijas karoga ceļa pieturu Maskavā ar sirsnīgiem muzikāliem un deju priekšnesumiem bija ieradušies viesi no Apes novada un Kolkas – Trapenes sieviešu koris, Gaujienas vīru vokālais ansamblis, deju kolektīvs “Virši” un Kolkas koklētāju ansamblis. Kopā ar viesiem uzstājās arī Maskava latviešu koris “Tālava”, kurš šogad svin 25. gadu jubileju. Koncertā tika izpildītas zināmas un populāras dziesmas, kā arī latviešu tautasdziesmas.

Pasākuma gaitā Latvijas karoga vēstījuma grāmatā viesi ierakstīja savus vēlējumus Latvijai.

Iniciatīva „Latvijas karoga ceļš” ir jauniešu rīcības komitejas „Svētku rota” un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja īstenots projekts, kas balstās uz pasaules Latviešu jaunatnes nometnes “2 x 2” dalībnieku ieceri – Latvijas valsts karoga ceļu pie tautiešiem pasaulē. Šim nolūkam tekstilmāksliniece Dagnija Kupče Cēsīs uzauda īpašu smalkvilnas karogu. Karoga un īpašas vēstījumu grāmatas ceļasomu radīja Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studenti un pasniedzēji.

Karogs ar Valsts prezidenta ceļavārdiem savu ceļojumu uzsāka Austrālijā Latviešu kultūras dienās jau 2016.gada nogalē, un Latvijas valsts karoga garais ceļš turpināsies līdz pat 2018.gada nogalei, kad karogs no Brazīlijas latviešu rokām nonāks atpakaļ Latvijā. Karogu ceļā pavada vēstījumu grāmata, kurā latvieši un Latvijas draugi aicināti ierakstīt savu vēlējumu Latvijai tās simtgadē.

Karoga ceļojums ir sirsnīga, kopīgi veidota dāvana Latvijas valstij tās simtgadē un vienlaikus stāsts, ko nodot nākamajām paaudzēm.

Latvijas sarkanbaltsarkanā karoga vēsture Eiropas kontekstā ir ļoti sena. Tas uzskatāms par vienu no pasaules vecākajiem mūsdienās joprojām lietotajiem karogiem, kura izcelsme meklējama 13.gadsimtā.

Akcija „Latvijas karoga ceļš” tiek īstenota ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu un sadarbībā ar Pasaules brīvo latviešu apvienību, Eiropas latviešu apvienību, Amerikas latviešu apvienību, Amerikas latviešu jauniešu apvienību un www.latviesi.com.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Krievijā
Adrese: Čapligina iela 3, 105062 Maskava
Krievijas Federācija
Telefons: +7 495 232 97 60
Fakss: +7 495 232 97 50
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu