Latvijas pašvaldības apvienojas Likteņdārza Lielā kalna izveidei
29.12.2017.Nodibinājuma “Kokneses fonds” komanda, kuri īsteno Likteņdārza izveides ieceri, izsaka pateicību katrai no pašvaldībām, kas šajā gadā un arī iepriekš iesaistījušies dažādos projektos gan ar finansējumu, gan materiāliem un atbalstu dažādu interešu grupām pasākumu apmeklēšanai Kokneses pussalā.
Regulāra sadarbība ar pašvaldībām aizsākās 2013. gadā līdz ar Ozolu godasardzes izveidi, četru gadu laikā iestādot 40 ozolus Likteņdārza amfiteātrī. Novadu domēm pievienojās arī atsevišķas nevalstiskās organizācijas, piemēram, biedrība “Ventspils novada politiski represēto apvienība" un Politiski represēto apvienības Jūrmalas nodaļa. Īpašie ozoli ir veltīti dažādu pilsētu un novadu politiski represēto piemiņai, kuru apvienības gadu gaitā iesaistījušās, vedot pelēkos laukakmeņus amfiteātra krāvumam “Sirmais saulriets”, piedaloties draugu alejas izveidē un talkās, kā arī apmeklējot pasākumus.
Savukārt šogad aktīvāk turpinājās darbs pie Likteņdārza Lielā kalna izveides, kur starp draugu aleju un Likteņdārza mežu tiks veidots pļavas ziedu lauks ziemeļu kalna nogāzē un Latvijā augošu jauktu koku mežs otrā, dienvidu pusē.
Kopš 2015. gada pašvaldības atbalstījušas materiālu piegādi, vedot zemi 12,5 augstā un 200 tūkstošus kubikmetru apjomīgā kalna uzbēršanai, kā arī finansējušas grants piegādi. Kopumā atvestas 106 grunts kravas no dažādām Latvijas vietām, aktīvi piedalījušās 50 pašvaldības un arī atsevišķas pilsētas, piemēram, Rīga, Jelgava, Jūrmala. Pateicoties sadarbībai ar Latvijas Pašvaldību savienību, aktīvajā sezonā ik nedēļu Likteņdārzā ieripoja pa kravai zemes.
Lielā kalna izveidē var piedalīties arī ikviens Latvijas iedzīvotājs, nogādājot uz Likteņdārzu saujiņu dzimtā novada, dzimto māju vai senču zemes, kas var būt gan melnzeme, gan smiltis.
Kalns būs kā dabas ieskauta skatu platforma uz Daugavu un apkārtējo dārza ainavu. Šobrīd trešā daļa no Lielā kalna ir uzbērta un katrs zemes vedums tiek reģistrēts Likteņdārza mājaslapā www.liktendarzs.lv.
Likteņdārza tapšanas laikā vairāk nekā 75 Latvijas pašvaldības ir devušas būtisku ieguldījumu dārza īstenošanā, pastāvīgi arī atbalstot ar transportu tās novadu iedzīvotāju grupas, kas dodas uz piemiņas dārza rīkotajiem pasākumiem vai vienkārši apmeklējot to ikdienā. Veiksmīgas sadarbības pamatā ir abpusējas nodoms un vēlme sasniegt kopīgus mērķus, tāpēc pateicamies par veiksmīgo kopā strādāšanu Likteņdārza vietas pilnveidošanā!
Papildu informācija:
Valda Auziņa
Nodibinājuma „Kokneses fonds” valdes priekšsēdētāja
+371 29476146, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
Uzziņai
Likteņdārzs ir unikāls vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai valsts simtgadē. Tajā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas krāšņumu. Likteņdārzs ir vieta, kur pulcēties, gan atceroties pagātni, gan svinot šodienu, gan domājot par rītdienu. Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005. gada vada bezpeļņas organizācija „Kokneses fonds”, ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība.