Latvijas simtgades autobusu iegādājas liepājnieki

25.02.2019.

Par godu Latvijas simtgadei “Avar Auto” SIA, MAN Truck & Bus oficiālais pārstāvis Latvijā, no MAN rūpnīcas saņēmis īpašu Lion’s Coach autobusa versiju. Jaunais autobuss ir Latvijas tumši sarkanā karoga krāsā, ar valsts simtgades uzlīmēm un MAN zīmolam raksturīgo lauvas simbolu, kuru rotā Lielvārdes jostas elementi. Tam ir pilnākā pieejamā Lion’s Coach aprīkojuma versija un īpaša tirdzniecības cena.

“Latvijas jubilejas Lion’s Coach autobuss atradis savu īpašnieku, un tas ir nonācis A/S “Liepājas autobusa parka” meitas uzņēmuma SIA “Rumba Tours” īpašumā”, apliecina SIA “Avar Auto” valdes locekle Ilvija Veite.

No kreisās: SIA “Avar Auto” pārdošanas speciālists Andris Šteinbergs, A/S “Liepājas autobusu parks” valdes loceklis Māris Ārbergs, SIA “Avar Auto” drošas un efektī-vas braukšanas apmācību vadītājs (MAN ProfiDrive) Aleksandrs Plotņikovs

A/S “Liepājas autobusu parks” valdes loceklis Māris Ārbergs norāda: “Kā īsti Latvijas patrioti, protams, esam lepni, ka tieši valsts simtgadei veltītais autobuss ir nonācis mūsu īpašumā. Jaunais autobuss tiks izmantots galvenokārt tūristu pārvadāšanai maršrutos pa Eiropu. Viens no faktoriem tieši šī autobusa izvēlē bija arī piedāvātais aprīkojums, jo mūsu pasažieriem ir svarīgi, lai autobuss būtu komfortabls, ko nodrošina ērtie sēdekļi ar regulējamiem galvas balstiem un viedierīču uzlādes iespējas pie katras sēdvietas.”

Latvijas simtgadei veltītajam autobusam ir 12 m gara divasu versija un 11,7 m³ liels bagāžas nodalījums. Tajā ir 51 sēdvieta, no kurām 49 ir pasažieriem, viena blakussēdētājam un viena autobusa vadītājam. Komfortablie sēdekļi ir aprīkoti ar regulējamu galvas balstu un augstvērtīgu ādas apdari. Patīkamu atmosfēru salonā rada griestos iebūvētais LED apgaismojums un automātiskā klimata kontrole. Lion’s Coach maksimālais pieļaujamais svars ir līdz 19.5 tonnām, kas paver plašas iespējas ceļojumu un tālsatiksmes pārvadājumu jomā.

Jubilejas autobuss ir MAN Lion's Coach pēdējās paaudzes modelis, kas ir vēl ekonomiskāks nekā jebkad agrāk. To darbina sešu cilindru 12,4 l dzinējs. Atjauninātā MAN TipMatic ātrumkārba, kas jau pieejama bāzes versijā, darbojas ar universālu izslēgšanas un pārslēgšanas stratēģiju un ir optimāli pielāgota Euro 6 D26 dzinējiem. Tā kombinācijā ar palīgsistēmām taupa degvielu un nodrošina līdz pat 460 ZS (337 kW) lielu jaudu. Ar jaudu, kas par 20 ZS pārspēj iepriekšējās paaudzes versiju, un griezes momentu, kas jaunajā modelī ir pieaudzis par 200 Nm, jaunais MAN Lion’s Coach tūrisma autobuss ļauj ceļot efektīvi un ar pilnu atdevi. Par novatorisko dizainu, kas saņēmis izcilo IF Design 2018 balvu, un ekonomiskuma kombināciju liecina arī no jauna izstrādātais, īpaši vieglais motora telpas nodalījums.

Papildus autobuss ir aprīkots ar inovatīvām drošības sistēmām, kā topogrāfiju, kas darbojas kopā ar MAN EfficientCruise kruīza kontroli un EfficientRoll funkciju, kruīza kontroli, elektroniskā līmeņa regulēšanas sistēmu (ECAS), joslu šķērsošanas sistēmu (LGS), MAN uzmanības asistentu Attention Guard un citām.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu