Programma "Latvijas skolas soma" 2020./2021. mācību gada noslēgumā Limbažu vidusskolā

14.06.2021.

2020./2021. mācību gadu Limbažu vidusskolas skolēni kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" noslēdza ar divām aizraujošām kultūras norisēm.

2.-3. klašu skolēni noskatījās izrādi "PantoCirks". Tā bija teatrāla pantomīmas un cirka priekšnesumu kombinējoša izrāde. Jautrajā un pārsteidzošajā izrādē tēli ar dažādiem un pilnīgi atšķirīgiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem spēja attēlot un izstāstīt savu stāstu. Izrādē skatītāji satiek Cilvēku Iguānu, kurš pārsteidz ar savu pārdabisko lokanību un izrādes laikā ielien mazā caurspīdīgā kastītē. Meitene žilbināja ar brīnumkrāšņām uguns gaismiņām, Mīms mudināja sapņot atvērtām acīm.

Pēc izrādes mākslinieku vadībā skolēniem bija iespēja mazliet vairāk uzzināt par šīm izrāžu formām, kā arī ar nelielu meistarklašu palīdzību izmēģināt pantomīmas un plastiskās akrobātikas pamata tehnikas.

Izrādē piedalījās profesionāli cirka mākslinieki un aktieri. Valērijs Komisarenko (vairāk zināms kā ValeryElastic vai Iguana Man) - oriģinālā žanra cirka mākslinieks, plastiskās akrobātikas žanra meistars - kaučuks, klišņiks, "gumijas cilvēks" jeb "cilvēks bez kauliem" un žonglieris.
Alīna Kešāne - profesionāla dejotāja, cirka māksliniece, asistente burvju mākslinieku trikos. Dmitrijs Ivanovs - profesionāls teātra aktieris, mīms.

Skolotāji pirms pasākuma paskaidroja, ko nozīmē pantonīma, kā ar ķermeni var izteikt emocijas. Pārrunāja, ka sarežģītus trikus vai kustības var veikt tikai speciāli sagatavoti mākslinieki. Skolēni varēja vērot kustības un mīmikas nozīmi mākslā.

Skolēni izteica savu vērtējumu, viņiem patika mākslinieku darbošanās ar riņķiem, baloniem, gaismas elementiem un ielīšana kastē.

6.-7. klašu skolēni noskatījās koncertlekciju "Mūsu Maestro. Raimonds Pauls". Koncertlekcija veidota par godu Maestro Raimonda Paula 85. dzimšanas dienai, to veidojuši talantīgie mūziķi - dziedātāja Rūta Dūduma Ķirse un komponists Jānis Ķirsis sadarbībā ar programmu "Latvijas skolas soma". Koncertlekcija lieliski iederējās mācību programmā, izglītojot jauniešus aizraujošā audiovizuālā stāstā par lielāko Latvijas mūzikas leģendu - Raimondu Paulu.

Par Raimonda Paula mūziku un nozīmi kultūrā tika runāts gan mūzikas stundās, gan klases stundās.

Skolēni iepazina komponista Raimonda Paula kultūras mantojumu – izrāžu un filmu mūziku, dziesmas. Videostāstā, vadītāji un uzrunātās slavenības, ar lepnumu runā par Maestro Raimondu Paulu. Skolēni var saklausīt, saredzēt izcilās personības humoru, dzīves vērtības, ieklausīties ne tikai mūzikā, bet arī viņa skolas laika un dzīves notikumos.

Informāciju sagatavoja Limbažu vidusskolas direktora vietniece audzināšanas jomā Daiga Rudzīte.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu