Latvijas Televīzija plaši atspoguļos Latgales kongresa simtgades pasākumus

26.04.2017.

Latvijas Televīzija 5. un 6.maijā piedāvās ekskluzīvas tiešraides no Latgales kongresa simtgades pasākumiem Rēzeknē, kuru mērķis ir vēstīt par Latgales specifisko ceļu Latvijas valsts veidošanā, akcentēt Latgales daudzšķautņainās identitātes un vērtības, apzināt visas pasaules latgaliešus, izpētīt un aktualizēt Latgales vēsturi, veicināt sabiedrības izpratni par to.

Piektdienas, 5. maija, programmā LTV1 ēterā no plkst.9:55 paredzēts ekumēnisks dievkalpojums, veltīts Latgales kongresa simtgadei tiešraidē no Rēzeknes Vissvētākās Jēzus sirds katedrāles.

Plkst.11:00 notiks pieslēgšanās svētku gājienam Rēzeknē, bet plkst.11:30 būs vērojama Latgales kongresa simtgadei veltīta pieminekļa un laukuma atklāšana. Gājienā piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas, pašvaldību, robežsardzes, Zemessardzes, Jaunsardzes pārstāvji un dažādu dzīves gājumu un profesiju ļaudis.

LTV1 ēterā plkst.13:00 tiks piedāvāts ziņu speciālizlaidums, bet plkst.14:00 sāksies Latgales simtgades kongresa plenārsēde tiešraidē no Latgales vēstniecības "Gors". Būs iespēja dzirdēt valsts augstāko amatpersonu uzrunas, eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas pārdomas par drošības jautājumiem, jurista Egila Levita ziņojumu par 1917.gada kongresa juridisko pusi, vēsturnieces Ineses Runces priekšlasījumu par 1917.gada vēsturisko kontekstu, tāpat dzejnieces Annas Rancānes un režisora Viestura Kairiša viedokļus par latgaliskā izpratni un vērtību mūsdienās.

Plkst.17:00 skatītājiem piedāvāsim koncertierakstu "Labākais no Latgales. Populāru Latgales muzikantu koncerts Riebiņos".

Sestdien, 6. maijā, LTV1 ēterā plkst.21:25 būs vērojama TV pirmizrāde, īpaši valsts simtgadei tapušā koncertu cikla pirmā daļa "Latvijas gredzens. Latgale. Koncertizrāde "Rakstiem un skaņai".

Arī LTV7 ēterā krievu valodā būs vērojami Latgales kongresa simtgadei veltīti raidījumi. 5. maijā plkst.14:30 būs vērojams ziņu speciālizlaidums, bet dienu vēlāk plkst.10:55 raidījums "Dzīve šodien. Speciālizlaidums no Daugavpils.".

Plašāka informācija, kongresa darba kārtība pieejama Latvijas valsts simtgades digitālajā platformā "www.lv100.lv".

Kultūras ministrijā norāda, ka Latvijas valsts simtgadi atzīmēs no 2017. gada maija līdz 2021. gada janvārim, lai aptvertu un pilnvērtīgi izstāstītu valsts veidošanas stāstu. Nozīmīgu lomu tajā ieņem ar Latgali saistīti notikumi, tostarp vēsturiskais Latgales kongress un Latgales pirms 100 gadiem pieņemtais lēmums apvienoties ar Kurzemi un Vidzemi ceļā uz neatkarīgu Latvijas valsti.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu