Latvijas valsts simtgadei Alsungā tapuši jauni suitu tērpi

17.10.2017.

Lai uz Latvijas valsts simtgadi iestudētu savulaik tik pieprasīto uzvedumu “Suitu kāzas”, Alsungas novadā izgatavoti etnogrāfiski precīzi tautastērpi. To darināšanā galvenokārt iesaistījušies vietējie ļaudis. 

Suitu sievu un vīru tautastērpi līdz pat vissīkākajai niansei izšuvumos un rotājumos – tas ir jaunākais etniskā kultūras centra “Suiti” guvums “Leader” projektā  “Etnogrāfiskā suitu tautastērpa atjaunošana uzvedumam “Suitu kāzas”. 1973. gadā šo uzvedumu sadarbībā ar etnogrāfisko ansambli ''Suitu sievas'' iestudēja režisors Andrejs Migla.

Etniskā kultūras centra “Suiti” vadītāja Dace Martinova pastāstīja, ka projekta finansējums bija 26 000 eiro, “mēs Latvijai valsts simtgadē vēlamies dāvināt uzvedumu “Suitu kāzas”. Šis uzvedums savulaik bija ārkārtīgi pieprasīts.

Tā kā ne visiem uzvedumā iesaistītajiem dejotājiem un dziedātājiem bijis etnogrāfiski pareizs tautas tērps, tad piesaistīti projekta līdzekļi. Turklāt tērpi tapuši turpat Alsungā, kur pie darba ķērušies biedrības “Suitu” amatnieki, darinot visas tautastērpa detaļas. Tā Kristīnes Brūkles rokām noausti 12 brunči un septiņas jostas. Kristīne Brūkle atzina, ka šoreiz tautastērpiem bija striktas prasības, bija īpaši jāpiestrādā, lai iznāktu.

UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā suitu kultūrtelpa iekļauta  2009. gadā. Ar šo tautastērpu skati un darinātāju godināšanu Alsungā noslēdzās UNESCO nedēļa.  

Avots: Latvijas Sabiedriskie mediji

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu