Lauksaimnieks Arts Ķūsis Rucavā: "Jāizravē nezāles."

24.05.2017.

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par bioloģiskās saimniecības īpašnieku Arti Ķūsi no Rucavas: http://tuesi.lv/jaizrave-nezales/ . Video veidots Latvijas valsts simtgades svinību programmas ietvaros.

“Es gribētu, lai lauksaimniecībā neattīstītos tikai biznesa novirziens, bet lai mēs Latviju patiešām sakoptu. Gribētos redzēt, ka lauki netiek pārmēsloti, bet tie tiek pareizi mēsloti un kopti, bez maksimālām “rekordražām”. Galvenais ir pašu veselība un apkārtējā vide, kurā mēs dzīvojam,” uzskata Artis Ķūsis, bioloģiskās saimniecības īpašnieks no Rucavas.

“Pēc kā cilvēks tiecas? Pēc naudas. Katrs uzņēmējs grib nopelnīt aizvien vairāk un vairāk. To mēs arī redzam ik uz soļa, ka ir pat platības, kur ir izspiests viss un neko vairs nevar izaudzēt. Rezultāts ir nauda, kura, visticamāk, ir jau iztērēta,” saka Artis.

“Es jūtos ļoti komfortabli šeit dzīvojot. Mēs esam nostūrītis pie pašas robežas, bet ne vienmēr ir labāk būt bara vidū,” smejas Artis.

“Katrs mēs varam kaut kā palīdzēt, lai mūsu novads atplauktu. Kā tu savu sētu kopsi, tā dzīvosi. Man tas ir svarīgi. Katram būtu jāpalīdz visam augt, nevis tikai jāmet akmeņi. Akmens nevis jāsviež, bet jāpaceļ un jāizravē nezāles.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta īstenotāju iecere ir uzdāvināt Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos.

Video veidots projekta "TUESI.LV Latvijas simtgadei" ietvaros, kuru īsteno biedrība “NEXT” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

 

Papildus informācija:
Projekts “TUESI.LV”
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
22382139

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu