Līdz 15.oktobrim turpinās balsošana par Latvijas ainavu dārgumiem

06.10.2017.

Vēl ir iespējams paust savu viedokli par 10 nozīmīgākajām ainavām katrā plānošanas reģionā, par kurām gada nogalē un nākamajā gadā tiks apkopota papildus informācija un veidota pārvietojamā izstāde! Līdz 15.oktobrim aicinām sev nozīmīgākās ainavas izvēlēties no kartes vai saraksta, kas pieejams tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv:

- ikviena persona ir aicināta paust savu viedokli vienu reizi;
- sev nozīmīgās ainavas var izvēlēties gan no viena reģiona ainavām, gan no viesiem pieciem reģioniem;
- no katra reģiona jāizvēlas ne vairāk kā 10 ainavas;
- konsultācijas par balsošanu ir pieejamas publiskajās bibliotēkās un pie vietnē www.ainavudargumi.lv norādītajām kontaktpersonām.

Vienlaikus ar balsošanu visus 243 ainavu dārgumus atbilstoši savas nozares specifikai vērtē Ainavu ekspertu padomē pārstāvētās institūcijas un organizācijas*. Savukārt plānošanas reģioni apkopos sabiedrības un Ainavu ekspertu padomes vērtējumus. Paredzams, ka novembra vidū būs zināms to 50 ainavu saraksts, par kurām tiks apkopota papildus informācija un nākamajā gadā tiks veidota pārvietojama izstāde ar vēsturiskiem un mūsdienu fotoattēliem.

*Ainavu ekspertu padomē iekļauti pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Zemkopības un Kultūras ministrijas, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Universitātes, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Lielo pilsētu apvienības, Reģionālo attīstības centru apvienības, Latvijas Arhitektu savienības un Latvijas Ainavu arhitektūras biedrības.

Informāciju sagatavoja:

Dace Granta
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas
Telpiskās plānošanas departamenta
Telpiskās plānošanas politikas nodaļas vecākā eksperte
tālr. 67026553, e-pasts Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu