Līdz 16. jūnijam pieejamas divas Rīgas Fotogrāfijas biennāles starpgada 2017 izstādes

13.06.2017.

Līdz 16. jūnijam pieejamas divas Rīgas Fotogrāfijas biennāles starpgada 2017 izstādes.

Gijoms Marsjals (Guillaume Martial, Francija), “Modulors” (2014)

Dailes teātra Mākslas telpā “Brīvības 75” stundu pirms katras izrādes un to norises laikā skatāma kuratores, Rīgas Fotogrāfijas biennāles vadītājas Ingas Brūveres veidotā izstāde “Publisks = privāts”. Tās ietvaros četri jauni Francijas mākslinieki – Gijoms Marsjals (Guillaume Martial), Morgāna Denclere (Morgane Denzler), Zaharijs Godrijo – Ruā (Zacharie Gaudrillot – Roy) un Manona Rekordona (Manon Recordon) - reflektē par tēmu “arhitektūra”. Katrs autors atklāj savdabīgu skatījumu gan uz laikmetīgo fotogrāfiju, gan arhitektūru, tādējādi liekot aizdomāties par to, cik efektīvi arhitektūra veido mūsu priekšstatus par vidi, kultūru un sabiedrību. Izstāde tapusi sadarbībā ar Francijas Kultūras centru.

Savukārt latviešu mākslinieces Vikas Ekstas darbu sērija „Snakes and Ladders” skatāma tiešsaistē galerijas „Asa Nisi Masa” vietnē anmgallery.com. 2016. gadā Eksta kļuva par pirmās Rīgas Fotogrāfijas biennāles balvas „Meklējam jauno fotogrāfijā!” laureāti, un ir viena no pirmajām latviešu māksliniecēm, kas savos darbos izmanto gif formāta („Graphics Interchange Format”) iespējas. „Snakes and Ladders”, kuras nosaukums ir atsauce uz mums pazīstamo galda spēli „Cirks”, sastāv no vairāk nekā 60 gif attēliem. Pēc kuratores Paolas Paleari (Paola Paleari, Itālija) vārdiem: „šie attēli katapultē skatītāju fiktīvā pasaulē; viņas “kustīgajās fotogrāfijās” pat visvienkāršākā darbība raisa asociācijas ar intrigu un mistēriju.”

Vika Eksta (Latvija), no sērijas "Snakes and Ladders" (2015 - 2017)

Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) ir starptautisks laikmetīgās mākslas festivāls, kas fokusējas uz fotogrāfiju kā mākslas praksi, par prioritāti izvirzot Eiropas reģionu. 21. gadsimtā – virtuālo tehnoloģiju attīstības laikmetā māksla ieiet jaunā posmā: šobrīd sevi pārliecinoši piesaka post-interneta māksla un fotogrāfija/attēls, kas visspilgtāk pauž laikmetam raksturīgās domāšanas klātbūtni. Kā digitalizācijas procesa rezultātā ir mainījusies izpratne par fotogrāfiju/attēlu un tās klātbūtni mākslas darbā? Ar šo un citiem līdzīgiem jautājumiem nodarbojas Rīgas Fotogrāfijas biennāle.

Pirmā Rīgas Fotogrāfijas biennāle notika 2016. gadā un tā kļuva par pirmo mākslas biennāli Latvijas vēsturē. Nākamā pasākuma norise ir plānota 2018. gadā un tās programmas ietvaros no aprīļa līdz jūnijam, sadarbībā ar vairākām institūcijām, notiks izstādes, projekti, izglītības programma un citi pasākumi. Daļa no RFB 2018 izstādēm būs skatāmas ārpus galvaspilsētas - Liepājā, Cēsīs un Daugavpilī, kur Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks Latvijas valsts simtgadei veltītā latviešu dokumentālās fotogrāfijas meistara Ulda Bieža personālizstāde. Savukārt RFB 2018 centrālie notikumi - starptautiska fotomākslas izstāde un jauno fotogrāfu balvas “Meklējam jauno fotogrāfijā!” izstādes un balvas pasniegšanas ceremonija notiks izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”. Pieteikšanās balvai tiks izsludināta jau šā gada vasarā.

Rīgas Fotogrāfijas biennāle ir viens no „Latvijas laikmetīgās mākslas festivālu asociācijas‟ (LLMFA) dibinātājiem. Asociācijas mērķis ir popularizēt laikmetīgo kultūru Latvijā, veidot starptautiskus sadarbības tīklus, veicināt Latvijas atpazīstamību starptautiskajā mākslas scēnā, kā arī piedalīties mērķtiecīgas un tālredzīgas kultūrpolitikas veidošanā.

Rīgas Fotogrāfijas biennāles partneri un atbalstītāji 2017. gadā: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Francijas Kultūras institūts Latvijā, Dānijas Kultūras institūts, Polijas Republikas vēstniecība, Igaunijas Republikas vēstniecība, Somijas Republikas vēstniecība, SIA “Lux Express Latvia”, SIA “Jelgavas Tipogrāfija”, viesnīcu tīkls “Rixwell”, AS “Antalis”, “DSV Transport” SIA, interneta mediji arterritory.com un lsm.lv, kinoteātri “K.Suns”, “Kino Bize” un ”Splendid Palace”, Latvijas Fotogrāfijas muzejs, galerija “Alma”, Dailes teātris un Mākslas telpa “Brīvības 75”, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, tiešsaistes galerija “Asa Nisi Masa”

Amanda Boka
Rīgas Fotogrāfijas biennāles starpgada 2017
mediju koordinatore
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
+371 26551248

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu