Lielā talka tuvojas: pieteiktas jau vairāk nekā 1600 talkošanas vietas

25.04.2018.

Kopš atklāta oficiālo talkošanas vietu pieteikšanas karte, pieteiktas jau vairāk nekā 1600 talku vietas, no kurām apstiprinātas jau vairāk nekā 700. Lielā Talka norisināsies 28.aprīlī.

Talka sen vairs nav tikai atkritumu vākšana – tā ir arī apkārtējās ainavas sakopšana, labiekārtošana un viss, kas liek domāt par tīru vidi mājās, dārzos, parkos, mežos un ceļmalās.

“Šogad – valsts simtgades svētku gadā, kā arī Lielās Talkas 10 gadu jubilejā – aicinām talkotājus, ne tikai sakopt apkārtni, bet “iestādīt nākotni”. Ikviens ir aicināts savā pagalmā vai kaut uz savas palodzes stikla burciņā  iestādīt kāda kociņa sēklu, audzēt to ar vislabākajām domām un vēlējumiem gan savai ģimeni, gan Latvijas nākotnei. Lai šie kociņi aug, kā mūsu un mūsu valsts simboliski laimes koki, kas nesīs visiem pārticību, veselību, bagātību un gudrību, ” aicina Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Tāpat šajā gadā Lielās Talkas laikā īpaši tiks akcentēta pareiza rīcība ar stiklu. Stikls ir vienīgais materiāls, kurš, pat ilgi esot dabā, pakļauts vējiem, lietiem, sniegiem, nezaudē savu izejmateriāla vērtību. Pudeļu un burku stiklu iespējams pārstrādāt bezgalīgi daudz reižu, nezaudējot tā kvalitāti.  Taču, ja tas paliek dabā, stikls var saplīst un savainot cilvēkus un dzīvniekus, vai arī izraisīt ugunsgrēkus. “Aicinām ikvienu, kurš piedalīsies Lielajā Talkā,  un kuru talkošanas vietu tuvumā ir stikla šķirošanas konteineri, censties stiklu atšķirot. Kā arī, ja talkošanas vietā stikla ir ļoti daudz, aicinām sazināties ar mums, Clean R, un kopīgi izdomāsim risinājumu, kā stiklu šajā talkošanas vietā savākt atsevišķi,” informē vides pakalpojumu uzņēmuma Clean R izpilddirektors Valērijs Stankevičs.

Lielās Talkas organizatori atgādina, ka līdz 25. aprīlim ikviens mājaslapā talkas.lv esošajā kartē var atzīmēt vietu, kuru šogad plāno sakopt vai izvēlies sev tuvāko vietu, aplūkot tur reģistrētos talkas punktus un 28. aprīlī pievienoties kādai no šīm oficiāli pieteiktajām vietām.

Pieteiktās talkas kopējā kartē parādās vien pēc tam, kad konkrētā novada koordinators ir tās apstiprinājis, un šis process var aizņemt vairākas dienas. Svarīgi atcerēties, ka Lielās Talkas laikā ikviens tiek aicināts sakopt tikai publiskās piesārņotās vietas, tāpēc privātīpašumos organizētās talkas netiek apstiprinātas Lielās talkas kartē.

Tāpat svarīgi, ka katras talkas vietas pieteicējs arī uzņemas atbildību par to, ka uz vietas organizēs konkrēto talku, būs tās laikā sazvanāms, pirms talkas saņems maisus un informatīvos materiālus no koordinatoriem, kā arī saskaņos ar koordinatoriem atkritumu izvešanas vietu. Lūgums ņemt vērā to, ka maisos savāktie atkritumi būtu jānovieto tur, kur iespējams piebraukt ar atkritumu izvešanas mašīnu, lai tie tiešām tiktu laikus nogādāti uz atkritumu savākšanas poligoniem.

Doties “Lielajā Talkā 2018” aicina “Rīgas brīvostas pārvalde” un  “Latvijas Valsts meži”, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Vides aizsardzības fonds, Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācija, “DHL” un “Clean R”. Informatīvo atbalstu sniedz LNT, TV3, Pirmais Baltijas kanāls, Kas Jauns, Latvijas radio 2 un nacionālā informācijas aģentūra LETA. Tāpat par atbalstu paldies sakām tulkošanas birojam “Valodu koks”.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu