Liepājā notirisinās festivāls VIA BALTICA

14.08.2018.

Festivālā VIA BALTICA jau astoto gadu satiekas dažādu nozaru Baltijas valstu mākslinieki, lai koncertos, izrādēs, kino seansos un izstādē ar mākslas starpniecību runātu par visu trīs Baltijas valstu brīvību, neatkarību un tās iegūšanas sarežģītajiem un dramatsikajiem ceļiem.

Augustā, kad tiek pieminēta Baltijas valstu brīvībai tik svarīgā vēsturiskā akcija “Baltijas ceļš”, šis kultūras notikums pulcē vairākos tūkstošos skaitāmu auditoriju.

2018. gada festivāls notiks no 3. līdz 25. augustam Liepājā, Kuldīgā un Rudbāržos. Tā ietvaros notiks Baltijas valstu mūziķu kamermūzikas un džeza koncerti, aktiera un režsiora Ērika Vilsona biogrāfiskā izrāde “Mana Magadana”, foto izstāde par 1941. gada 14. jūnija deportācijās izsūtītajiem bērniem.

Šogad festivāla arī plaša filmu programma, kurā redzēsim četras dokumentālās filmas par valsts netkarībai nozīmīgām personībām un notikumiem – mūsu Brīvības pieminekļa autoru Kārli Zāli, garā nesalaužamo brīvdomātāju dzejnieku Knutu Skujenieku, Dziesmu svētku tradīciju un kinolentē iemūžinātajiem “Sibīrijas bērnu” stāstiem.

Festivālu noslēgs “Senās uguns nakts”, kad apdzīvotās vietās ap Baltijas jūru tiek aizdegti ugunskuri un Liepājas pludmalē līdzās tam būs iespēja baudīt Aspazijas dzeju džeza skaņās.

Plašāk par programmu meklē šeitJaunumiem seko līdzi sociālajos tīklos twitter.com/ViaCulturaLVdraugiem.lv/viabaltica  un facebook.com.

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu