Liepājas muzejs piedāvā jaunu tiešsaistes nodarbību "Māksla man visapkārt"

11.03.2021.

Liepājas muzejs piedāvā jaunu tiešsaistes muzejpedagoģijas nodarbību "Māksla man visapkārt". Tās ietvaros skolēniem muzejpedagoga vadībā ir iespēja iepazīties ar vizuālo mākslu, tās žanriem un virzieniem, balstoties uz Liepājas muzeja mākslas priekšmetu kolekciju.

Jaunā muzejpedagoģijas nodarbība ir iekļauta arī programmas "Latvijas skolas soma" saturā, paredzot valsts finansējumu Latvijas mākslas un kultūras iepazīšanai. Nodarbība tapusi, pateicoties lielajam pieprasījumam pēc tiešsaistes muzejpedagoģijas nodarbībām, kas bagātina skolēnu mācību saturu attālinātajā mācību procesā.

Interaktīva stāstījuma un savstarpēju sarunu veidā skolēni muzejpedagoga vadībā var iepazīties ar vizuālās mākslas pamatprincipiem – žanru veidiem, tehniku, atveidojuma paņēmieniem, konkrētos izteiksmes veidus vērojot un atpazīstot Liepājas muzeja krājuma glezniecības piemēros un tādu autoru kā Ēvalda Dajevska, Valtera Uztiča, Artura Baumaņa, Skaidrītes Elksnītes, kā arī Latvijas mēroga vizuālās mākslas dižgaru – Vilhelma Purvīša, Džemmas Skulmes darbos.

Nodarbības laikā skolēni veic patstāvīgu, iztēli un izzināto vizuālās mākslas pamatprincipu nostiprinošu aktivitāti, veidojot telpisku gleznas atveidu no sev apkārt mājas vidē esošajiem sadzīves priekšmetiem, par atveida paraugu izmantojot kādu no Liepājas muzeja krājumā esošajiem un nodarbībā iepazītajiem mākslinieku darbiem.

Tāpat jaunā tiešsaistes nodarbība piedāvā nebijušu iespēju pastarpināti ielūkoties Liepājas muzeja gleznu krājumā, kas parasti apmeklētāju acīm nav pieejams.

Nodarbība mudinās skolēnus un skolotājus aizdomāties par šādiem jautājumiem: Kur mākslinieki smeļ iedvesmu savu mākslas darbu radīšanai? Kur es savā apkārtnē varu smelties iedvesmu un saredzēt potenciālu mākslas darbu radīšanai? Pēc kādiem kritērijiem tiek izšķirti mākslas veidu žanri, tehniskie paņēmieni? Kuri ir Liepājas, Kurzemes un Latvijas mākslas dzīves un kultūrvēsturiskā mantojuma veidotāji un mākslinieki?

Muzejpedagoģijas nodarbība veidota, balstoties Liepājas muzeja mākslas priekšmetu kolekcijā, vienlaikus veidojot sasaisti ar Latvijas kultūras kanonā iekļautajām vērtībām un to aktualizēšanu jaunās paaudzes vidū.

 

Pieteikšanās nodarbībai, zvanot pa tālruni 29605223, 63422604 vai rakstot elektroniski: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! ; Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu