Liepājnieki aicināti attālināti nodot sveicienus Latvijai, lai no tiem veidotu grāmatu

06.05.2020.

Lai stiprinātu pilsētas iedzīvotājos patriotiskas sajūtas un radītu kopīgu svētku sajūtu, neskatoties uz to, ka kopīga pulcēšanās ir atcelta, īpaši liepājniekiem atklāta elektroniskā vietne "Novēlējumi Latvijai", kurā Liepājas iedzīvotāji aicināti rakstīt kopīgus novēlējumus Latvijai.

Ieraksti arī savu novēlējumu: "Novēlējumi Latvijai"

Visi apsveikumi tiks apkopoti un no tiem izveidota liepājnieku vēlējumu grāmata Latvijai un brīdī, kad valstī būs beigusies ārkārtējā situācija, tā svinīgi tiks nodota glabāšanai Latvijas Valsts prezidentam.

Vēlējumus varēs rakstīt nedēļu, sākot no 4. maija līdz 10 maijam. Tie, kuriem nav iespējams vēlējumus ierakstīt elektroniski, aicināti tos iesniegt pa pastu vai atnest klātienē un ievietot pastkastītē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas ēkā, Rožu ielā 6, Liepājā, LV-3401.

"Šogad 4. maijs būs īpašāks nekā citus gadus – tiks atzīmēti 30 gadi, kopš valsts neatkarības pasludināšanas dienas. Šis ir vispiemērotākais brīdis ne tikai pārvērtēt un ar cieņu atskatīties pagātnē, bet arī raudzīties nākotnē – padomāt katram pašam un ģimenes lokā par saviem personiskajiem mērķiem un uzdevumiem, apdomāt, kā sevi redzam kopīgajā telpā, ko ar savu darbu un attieksmi varam dot mūsu valstij un pilsētai, kādu Latviju vēlamies redzēt nākamajos 30 gados. Neskatoties uz to, ka lielas svinības un kopīga pulcēšanās nevar notikt, sniegsim iespēju ikvienam liepājniekam atzīmēt šo nozīmīgo dienu, bet nedaudz citādāk. Novērtēsim, kas mums ir dots un nodosim Latvijai katrs savu un savas ģimenes īpašo sveicienu," aicina Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Šogad 4. maijā aprit trīsdesmit gadi, kopš deklarācijas "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" pieņemšanas 1990. gada 4. maijā. Šis datums ir Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas procesa svarīgākais pagrieziena punkts – šī lēmuma vēsturiskā pieņemšana iezīmēja reālu valstiskās neatkarības atgūšanas sākumu.

Ārkārtējās situācijas dēļ šogad svētki ir atšķirīgi, liepājnieki netiksies klātienē publiskos pasākumos un nesvinēs plašā līdzcilvēku lokā, bet ikvienam ir iespēja pašiem mājās radīt īpašu svētku noskaņu – pārrunāt svarīgākos notikumus, katram savā sirdī pieminēt Latviju, izveidot savus īpašos sveicienus 4. maija svētkos, izmantot laiku, lai izzinātu Atmodas laika notikumus, kā arī šajās dienās domāt par nākotni un tām vērtībām, kādas pārstāvam paši un, kādas mācām saviem bērniem, ģimenei, kolēģiem, līdzcilvēkiem.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu