Līvānos gaidāma Latgales kongresa simtgadei veltīta konference „Tranzīts un vides aizsardzība”

28.02.2017.

3. martā, Līvānos eksperti pulcēsies Latgales kongresa simtgadei veltītajā konferencē „Tranzīts un vides aizsardzība”.

Līvānu novada pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā.  Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.

Projekta īstenotāji: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un partneri – Rēzeknes novada pašvaldība, Ludzas pašvaldība, Līvānu pašvaldība, Madonas pašvaldība, biedrība „Latvijas Inovatoru apvienība” un biedrība „Biomasas Tehnoloģiju centrs”.

Projekta īstenošanas gaitā tiek rīkoti forumi un konferences Rēzeknē, Ludzā, Madonā un Līvānos, kā arī tiek veidota Rāznas Nacionālā parka desmitgadei veltīta izstāde. Pasākumos tiek aplūkotas būtiskākās problēmas un valsts līmenī risināmie uzdevumi, lai veidotu augstvērtīgu vides un reģionālo politiku Latvijā un Latgalē.

Līvānos, 2017. gada 3. martā, plkst. 11.30 Līvānu novada kultūras centrā (Rīgas iela 105) turpinot projekta tematisko iniciatīvu ciklu tiek rīkota praktiskā konference „Tranzīts un vides aizsardzība”. Šajā konferencē ir iecerēts apspriest tranzīta lomu un ietekmi uz Latvijas nacionālo attīstības centru ilgtspējīgu un līdzsvarotu attīstību, ņemot vērā tranzīta gan kā izaugsmes, gan kā vidi apdraudoša faktora nozīmi.

Komentējot konferences temata aktualitāti, Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs uzsver: “Nacionālo un reģionālo attīstības centru līdzsvarota attīstība nav iedomājama bez aktīvas biznesa vides un uzņēmējdarbības. Līvāni kā viens no reģionālās nozīmes centriem vienmēr ir bijis orientēts uz ražošanas attīstību. Esam arī dzīvs tranzīta ceļu krustpunkts. Vienlaikus esam zaļi domājoša pašvaldība, kam ir svarīgi saglabāt ģimenēm draudzīgu un tīru vidi, līdzsvarojot ražošanu un apkārtējās vides kvalitātes. Konferencē “Tranzīts un vides aizsardzība” plašā ekspertu lokā diskutēsim, kā radīt šo līdzsvaru.”

Konferencei Līvānos ir paredzētas divas daļas. Pirmajā daļā eksperti pievērsīsies tēmai “Ceļu un savienojumu sistēma kā pilsētas ilgtspējīgas attīstības resurss”, otrajā daļā - “Tranzīts un vide: kā līdzsvarot iespējamās pretrunas pilsētas izaugsmes un vides kvalitātes kontekstā?”.

Konferencē piedalīsies: Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs, Laimdota Straujuma, LR 12. Saeimas Ilgtspējīgās attīstības komisijas priekšsēdētāja, Vija Gēme, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomniece, Tālivaldis Vectirāns, Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors, Neils Balgalis, SIA „Grupa 93” direktors, Mārcis Auziņš, Latvijas Universitātes profesors, Iveta Šteinberga, Latvijas Universitātes asociētā profesore, Mārtiņš Zemītis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā padomnieks, Anda Zeize, Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore, Edmunds Teirumnieks, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors, Alīna Gendele, Latgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja, Ludzas novada domes priekšsēdētāja, Andrejs Ceļapīters, Madonas novada domes priekšsēdētājs,  Aija Usāne, Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece, Daumants Pfafrods, SIA "Light Guide Optics International"  valdes priekšsēdētājs, Pēteris Romanovskis, SIA “Līvānu kūdras fabrika” valdes priekšsēdētājs, Līvānu novada uzņēmēju padomes priekšsēdētājs, Jānis Magdaļenoks, SIA “Minox” īpašnieks, Ēriks Salcevičs, SIA “Labas mēbeles” valdes loceklis, Māris Dimants, Jēkabpils PMK valdes priekšsēdētājs, Baiba Vucenlazdāne, Līvānu novada domes Plānošanas un attīstības daļas vadītāja, Andris Nātriņš, Latvijas Inovatoru apvienības valdes loceklis, Eiženija Matiļēviča, Latvijas Universitātes studente, Latvijas Studentu apvienības sociālā virziena vadītāja un vairāki citi valstisko un nevalstisko institūciju pārstāvji.

Projekts ir veltīts Latgales kongresa simtgades atcerei un Latvijas simtgadei un tā noslēguma forums “Ilgtspējas faktori un dabas vērtību saglabāšana Latvijas nākamajos simts gados” notiks Latgales kongresa vēsturiskajā datumā 2017. gada 28. aprīlī Rēzeknē.

Projekts „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:
Andra Mangale
projekta koordinatore
20010211

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu