Maskačkas runājošie suņi no animācijas filmas kļuvuši par "Liels un mazs" komiksa varoņiem

02.09.2019.

Sagaidot jauno mācību gadu, bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs", laiž klajā Elīnas Brasliņas zīmēto komiksu "Runājošie suņi", kas veidots pēc animācijas studijā "Atom art" tapušās režisora Edmunda Jansona filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" motīviem.

Pirmkārt, stāstu par bērnu un Maskačkas runājošo suņu kopīgajiem piedzīvojumiem izdomāja rakstniece Luīze Pastore grāmatā "Maskačkas stāsts", kas 2013. gadā ar Reiņa Pētersona ilustrācijām iznāca izdevniecībā "Neputns" un ieguva Latvijas Literatūras gada balvu, kā arī ir tulkota angļu valodā.

Otrkārt, iedvesmojies no Pastores grāmatas, Edmunds Jansons uzņēma pilnmetrāžas animācijas filmu "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" ietvaros. 1.septembrī, filma piedzīvoja televīzijas pirmizrādi - LTV1 tā bija skatāma latviešu valodā, bet LTV7 - krievu valodas dublāžā.

Un treškārt - jo bez treškārt pirmie divi neskaitās - Elīna Brasliņa, kura ir arī filmas māksliniece, uzzīmēja komiksu. Atšķirībā no filmas, komiksā notikumiem var sekot no Maskačas runājošo suņu skatupunkta.

Komiksa spraigais sižets, Elīnas Brasliņas asprātīgās un detaļām bagātās ilustrācijas un īsie dialogi, kurus no filmas scenārija, ko uzrakstīja Līga Gaisa, komiksam adaptēja redaktore Sanita Muižniece un rakstniece Inese Zandere, attīstīs bērnu iztēli, kā arī teksta un vizuālo lasītprasmi.

Ar grāmatu "Runājošie suņi" izdevniecība "Liels un mazs" atsāk latviešu autoru un mākslinieku veidotu komiksu kā bērnu grāmatniecībā nozīmīga žanra izdošanu. Grāmata "Runājošie suņi" lasāma pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.

Runājošie suņi dzīvo neparastā Rīgas nostūrī, ko mēdz dēvēt par Maskačku. Viņi ir tās sargi, kam nepaslīd garām arī Jēkaba Putna, Rīgas centra zēna, ierašanās. Jēkabam jāpavada nedēļa pie radiem Maskačkā, bet viņa pašpārliecinātā māsīca Mimmi par to nemaz nav sajūsmā. Jēkabs grib būt arhitekts tāpat kā tētis, zīmē savas sapņu pilsētas un tic, ka sapņi piepildās. Suņi sāk novērot Jēkabu, taču atklājas citi satraucoši jaunumi: pazudusi runājošo suņu vadoņa Bosa māsa Sniedze. Turklāt Maskačkā gaidāmas lielas pārmaiņas: uzņēmējs Rausis plāno romantisko priekšpilsētu pārvērst bezpersoniskā debesskrāpju rajonā. Suņi un bērni draudzīgā komandā mēģina stāties ceļā Rauša plāniem un atrast Sniedzi. Vai izdosies?

Elīna Brasliņa ir ilustrācijas raķete - ātra, precīza un žilbinoši talantīga. Var uzzīmēt it visu, sākot no melna suņa tumsā un beidzot ar krāsainiem džungļiem, kas šobrīd vēl tikai atrodas kāda rakstnieka fantāzijā. Viņas izkoptais rokraksts nekad nekļūst garlaicīgs, jo viņa allaž tam pievieno negaidītus ilustrācijas paņēmienus. Par radītajām ilustrācijām saņēmusi vairākas balvas, tostarp arī Jāņa Baltvilka balvu bērnu grāmatu mākslā.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds un Arctic Paper.

Izdevniecības "Liels un mazs" grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12 un mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos un citur.

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos: twitter.com/lielsunmazs, facebook.com/lielsunmazs, instagram.com/lielsunmazs.

 

Papildu informācija:
Alīse Nīgale,
izdevniecības "Liels un mazs" direktore
tālr.: 29158438, 67282133
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.lielsmazs.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu